12/20/2022

Ogród Siruwia - Japonia na wyciagnięcie ręki

Japonia najczęściej kojarzy nam się z kwitnącymi wiśniami. Piękno różowo-białych kwiatów zachwyca nie tylko turystów. Kraj ten cechuje wielowiekowa historia. Jej symbolami są piękne kimona, sushi, bonsai, samuraje, origami czy manga. Egzotyczna i bogata kultura zachęca do pogłębiania wiedzy o tym kraju. W dzieciństwie marzyłam o podróży w tamtą cześć świata. Dziś jako dorosła osoba wiem, że taka wyprawa jest niestety kosztowna. Dla takich marzycieli jak ja mam dobrą wiadomość, odrobinę Japonii znajdziecie w Polsce, wystarczy tylko wybrać się w Karkonosze.

Japonia na wyciagnięcie ręki
Piękne krajobrazy, malownicze szlaki, klimatyczne hotele i restauracje, tym zachwycają nas Karkonosze. Jednak to nie wszystko. Znajduje się tam wiele atrakcyjnych miejsc, o których mogliście nie słyszeć. 
Jednym z nich jest Ogród Japoński Mała Japonia www.malajaponia.pl/co-warto-zobaczyc-w-karkonoszach/
Planując wakacyjny wypoczynek, szukałam ciekawych miejsc, które będziemy mogli zwiedzić razem z dziećmi. Kiedy trafiłam na stronę Ogrodu Siruwia, pomyślałam, że jest to spełnienie mojego marzenia. Cudownie zaaranżowane miejsce z bogactwem roślin ozdobnych a do tego atrakcje związane z kulturą Japonii. To świetne miejsce, gdzie można rodzinnie spędzić czas. Park o powierzchni 1,5 ha jest położony na wysokości 600 m n.p.m. 

Japonia na wyciagnięcie ręki

Ogród został skomponowany zgodnie z zasadami feng shui. Skały, woda i rośliny, to świetne połączenie. Wśród nich zachwycające różaneczniki aż w 80 odmianach oraz wiele innych orientalnych roślin poprzeplatanych rodzimą roślinnością Karkonoszy. Po obejrzeniu galerii na stronie jestem zauroczona tym bajecznym miejscem. Chętnie zobaczę też kolekcję misternie przyciętych drzewek bonsai. Kocham oglądać te miniaturowe rośliny, urzekają mnie te drobne listki.
Nie zapomnę też odwiedzić wystawy lalek nihon ningyō, sklepu z produktami japońskimi oraz kawiarenki, gdzie planuję posmakować pysznej herbaty.

Japonia na wyciagnięcie ręki

Na terenie parku znajduje się również muzeum zbroi japońskich, a w nim 800-letni miecz Tachi z epoki Kamakura. Tym miejscem na pewno zachwyci się mój mąż. Natomiast chłopcy będą szaleć w najwyższym parku zabaw na Dolnym Śląsku. Dziesięciometrowe zjeżdżalnie tunelowe, wieże wspinaczkowe oraz piaskownica pochłoną ogromną energię, jaka rozpiera moich urwisów.
Miło będzie odpocząć w tym pięknym miejscu. 

Japonia na wyciagnięcie ręki

Ogród Japoński Siruwia w Przesiece wpisuję na moją listę miejsc, które zamierzamy odwiedzić podczas najbliższych wakacji. Już nie mogę się doczekać odpoczynku na świeżym górskim powietrzu wśród oszałamiających zapachów japońskich roślin. Z przyjemnością posłucham szumu wodospadów i śpiewu ptaków. Do tego obowiązkowo filiżanka aromatycznej herbatki. Myślę, że poczuję się tam jakbym była w Japonii.

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze strony https://pixabay.com/pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger