12/16/2022

Jak skutecznie odzyskać dług?

Pożyczając komuś pieniądze, musimy pamiętać o dokonaniu niezbędnych formalności. Podstawą jest sporządzenie odpowiedniej umowy, która będzie zawierała warunki pożyczki. Taki dokument trzeba mieć, nawet jeśli pożyczamy pieniądze komuś z rodziny. Będzie on bardzo ważny, kiedy dłużnik będzie spóźniał się ze spłatą. Jednak nie tylko przy pożyczce możemy być zmuszeni do odzyskiwania dług. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy na przykład prowadzimy działalność i nasi kontrahenci spóźniają się z zapłatą. Jeśli nasze prośby i ponaglenia spłaty nie dają rezultatu, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

Odzyskiwanie długu
Samodzielna próba odzyskania długu może być bardzo trudna. Na początku podchodzimy do sprawy łagodnie. Prosimy naszego dłużnika o spłatę, wysyłamy pisemne ponaglenia, ale to zazwyczaj nie skutkuje. Jednak tutaj liczy się czas, dlatego warto jak najszybciej udać się do kancelarii windykacyjnej na przykład https://www.aif.com.pl/. Tam otrzymamy pomoc od specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie odzyskiwania długów.

Odzyskiwanie długu

Kancelaria po przeanalizowaniu naszej sprawy doradzi nam odpowiednią drogę windykacyjną. Na początku może to być próba porozumienia się z dłużnikiem poprzez rozmowy telefoniczne, wysyłaniu ponaglenia, informowaniu o konsekwencjach prawnych czy nawoływaniu do negocjacji w obecności mediatora. Te działania pozwolą nam zaoszczędzić czas i nerwy. Jeśli jednak okażą się nieskuteczne, należy wybrać drogę sadową. Z pomocą prawników powinniśmy złożyć pozew wraz z materiałami dowodowymi. Musimy mieć potwierdzenie, że pożyczka została udzielona, dlatego tak ważne jest zawarcie umowy przed przekazaniem środków. Do tego istotne będą potwierdzenia przelewów, faktury, gdy mamy do czynienia z dłużnikami naszej firmy czy potwierdzenia wszelkiego rodzaju kontaktu nawołującego naszego dłużnika do spłaty zaległości.

Odzyskiwanie długu

Wyegzekwować spłatę długu możemy również za pośrednictwem komornika. W tym przypadku również najlepiej skorzystać ze wsparcia kancelarii i jej doświadczonych prawników, którzy przygotują raport majątkowy dłużnika. Pomogą ustalić jego rzeczywisty majątek oraz przygotować odpowiedni wniosek do komornika, umożliwiający jemu szerokie działanie. Postępowanie egzekucyjne może być finansowe polegające na zajęciu konta dłużnika lub rzeczowe. Konsekwencją drugiego jest przejęcie nieruchomości dłużnika, które zostaną zlicytowane.

Odzyskiwanie długu

Odzyskiwanie długu nie należy do łatwych czynności. Zazwyczaj udzielając pożyczki, nie przewidujemy problemów. Ufamy rodzinie czy koledze, który zapewnia nas, że odda co do grosza pożyczoną kwotę. Jednak, gdy upływa termin spłaty, a my nie potrafimy odzyskać środków, powinniśmy szybko zwrócić się o pomoc do specjalistów. Profesjonalna kancelaria windykacyjna to świetne rozwiązanie. Korzystając z jej wsparcia, oszczędzimy czas i nerwy, a do tego mamy większą szansę na odzyskanie długów niż gdybyśmy mieli działać w pojedynkę.

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze strony https://pixabay.com/pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger