12/09/2022

5 rzeczy, o których musi wiedzieć mężczyzna biorąc rozwód

Miłość to silne uczucie łączące dwoje ludzi. Cechuje je szczęście, potrzeba bliskości, ciepło i wzajemna troska. Związek powinien stawać się jeszcze silniejszy wraz z zawarciem małżeństwa i narodzinami dzieci. Niestety zdarza się, że tak wielkie zmiany w życiu nie każdy jest w stanie udźwignąć. Pojawiające się obowiązki, codzienne troski, zobowiązania wobec rodziny, mogą sprawić, że małżonkowie oddalą się od siebie  Dla tych, co nie potrafią odnaleźć się w małżeństwie i czują, że życie rodzinne je niszczy, jest proste rozwiązanie, rozwód. O czym trzeba pamiętać przed złożeniem pozwu, tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszam.
Rozwód
Zawarcie związku małżeńskiego nadaje parze prawa, obowiązki i przywileje, które wynikają z faktu pozostawania ze sobą w stosunku prawnym. Kiedy małżeństwo decyduje się na posiadanie dziecka, rozpoczyna nowy rozdział w swoim związku. Rodzina jest najważniejszą wartością w życiu. To właśnie rodzina daje nam poczucie przynależności i tego, że jesteśmy częścią czegoś większego niż my sami. Miłość, uczucie i związek są bardzo ważne dla naszego bytu. Tak samo ważne są dzieci. Większość rodziców jest przygotowanych do swej roli, ale zdarzają się osoby, które już od poczęcia dziecka, twierdzą, że nie są rodzinni. Jak nie trudno się domyślić może to powodować poważne problemy w małżeństwie. W takiej sytuacji jest kilka rozwiązań. Po pierwsze, szczera rozmowa z partnerem, można też zdecydować się na terapię czy separację. Jeśli żadne z nich się nie sprawdzi, należy wybrać rozwód. 
Rozwód

Pierwsza rzecz, o którą trzeba zadbać to wybór dobrego adwokata. W sprawie rozwodowej niezbędna jest profesjonalna pomoc, znajdziesz ją u rozwodznia.pl. Dobry prawnik poprowadzi sprawę, tak byś korzystnie zakończył swoje małżeństwo. Najlepiej wybierz osobę bezwzględną, która nie baczy na innych i będzie  kierować się wyłącznie Twoim dobrem. Taki prawnik z wieloletnim doświadczeniem, który zna  różne techniki manipulacji i przekonywania do swoich racji, to skarb. Oczywiście koszty nie będą małe, ale pamiętaj, zasługujesz na to, by być wolnym człowiekiem i wieść wygodne życie.

Rozwód

Druga rzecz to wsparcie rodziny. Zwróć się o pomoc do rodziców, bo nigdzie nie będzie Ci lepiej niż u mamy. Ona Cię zrozumie i podniesie na duchu. Sprawi, że szybko się ogarniesz. Zaopiekuje się tobą, pomoże zebrać myśli, tak byś w pismach procesowych mógł jak najdokładniej opisać swoją krzywdę. Jej pomoc docenisz również podczas szukania świadków, którzy staną po Twojej stronie. 
Kolejną ważną rzeczą jest zabezpieczenie swojego majątku. Przecież nie możesz oddać ciężko zarobionych pieniędzy i tego, co zgromadziłeś. Najdrobniejszy grosz trzeba ratować, dlatego, zanim złożysz pozew o rozwód, postaraj się o rozdzielność majątkową, o ile  jeszcze  jej nie miałeś. Nie chwal się tym, ile zarabiasz, oraz czy masz jakiś majątek. Najważniejsze byś przekonał wszystkich, że choć ciężko pracujesz, to i tak mało zarabiasz. Jeśli posiadasz dzieci, ale one zostają z matką, nie musisz się martwić, że ktoś sprawdzi twoje konto, bo to ona zostanie wzięta pod lupę. 

Rozwód
Czwarta rzecz jest bardzo ważna. Jeśli posiadacie dzieci, musisz w sprytny sposób przekazać opiekę nad nimi żonie. Przecież chcesz dla nich dobrze, a to kobieta jest najlepszą opiekunką. Jeśli do tej pory nie zajmowałeś się domem ani dziećmi to tym bardziej nie powinieneś brać na siebie tego ciężaru.  Nie daj się w to wkręcić, przecież rozwód ma ci pomóc odciąć się od tych obowiązków. Niech się matka martwi, ty ze swojej strony możesz zaoferować wsparcie finansowe w postaci alimentów, tylko nie szalej z ich wysokością. 
Piąta rzecz to szybkie złożenie pozwu o rozwód, najlepiej bez orzekania o winie. Szczególnie gdy wiesz, że ona leży po twojej stronie. Takie rozwiązanie będzie dla ciebie korzystniejsze. Jeśli sąd nie będzie musiał decydować, który z małżonków ponosi winę za rozpad pożycia, to sprawa szybko się potoczy. W przeciwnym razie cały proces rozciągnie się na wiele miesięcy.

Rozwód

Skutkiem wyroku w sprawie rozwodowej jest zakończenie małżeństwa. Mimo iż proces zazwyczaj trwa długo i jest trudny, to jeśli tylko w ten sposób możemy uzyskać spokój, warto się na niego zdecydować. Pamiętać tylko trzeba o tym, by podejść do sprawy bez emocji, zjednać sobie otoczenie i twardo walczyć z przeciwnikiem a najważniejsze wybrać bezwzględnego adwokata rozwodowego.  Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze strony https://pixabay.com/pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger