10/25/2022

Drabina, narzędzie niezbędne w każdym domu

Drabina jest niepozornym narzędziem, które na co dzień stoi sobie gdzieś w kątku i czeka, aż będzie potrzebne. Przypominamy sobie o niej przy okazji porządków, remontu czy potrzeby wymiany żarówki, do której nie jesteśmy w stanie sięgnąć. Dostępna w różnych formach, zrobiona z drewna czy metalu, przydaje się w domu i mieszkaniu. Czy warto kupić drabinę? Jeśli tak, to do czego nam się przyda? Tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszam.

Drabina - narzędzie niezbędne w każdym domu
Na początek odpowiem na pytanie, czy warto kupić drabinę? Tak, chociażby dlatego, by nie pożyczać od sąsiada czy znajomych. Jej transport jest kłopotliwy, a fakt nieposiadania pod ręką przedłuża czas naszej pracy. W sprzedaży jest wiele modeli drabin: jednostronne, dwustronne, przystawne, wolnostojące, teleskopowe i z podestem https://sklep.drabiny.info/
Swobodnie możemy dobrać taką, która będzie odpowiadała naszym potrzebom, a po złożeniu zmieści się za szafą albo w innym zakamarku.

Drabina - narzędzie niezbędne w każdym domu

Sytuacji, w których drabina nam się przyda, jest wiele. Możemy ją wykorzystać podczas wycierania kurzu na szafach, wysokich meblach, czyszczenia sufitu czy żyrandoli. Oprócz porządków jest też niezbędna przy remoncie, myciu okien oraz zawierzaniu firan. Oczywiście wymiana żarówek w wysoko zawieszonej lampie również będzie łatwiejsza z drabiną. Będzie też pomocna podczas porządków w szafkach czy przy ułożeniu czegoś na szafie. Nawet w małym mieszkaniu takie narzędzie jest niezbędne.

Drabina - narzędzie niezbędne w każdym domu

W domu wolnostojącym oprócz wyżej wymienionych czynności drabina przyda nam się do oczyszczania rynny, podczas przycinania żywopłotu, drzew w ogrodzie, zrywania owoców. Wchodzenia na strych lub do piwnicy, jeśli nie ma tam stałych schodów. Przydatna jest również w ekstremalnych sytuacjach takich jak zdejmowanie kotka z drzewa czy ratowanie osoby, pod którą załamał się lód na jeziorze, czy rzece.
Oprócz prac wysokościowych i ratunkowych drabinę możemy wykorzystać również jako element wystroju wnętrza. Powstanie z niej oryginalna półka na książki lub stojak na kwiaty. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Drabina - narzędzie niezbędne w każdym domu

Wybierając drabinę, należy zwrócić uwagę na to, by miała solidną konstrukcję. Po rozłożeniu była stabilna. Miała szerokie stopnie. Ponadto dobrze by jej nóżki były ogumowane, co chroni przed niekontrolowanym przesuwaniem jej po podłożu. Ważne jest też, by miała blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym złożeniem.

Drabina - narzędzie niezbędne w każdym domu

Drabina jest niezbędnym narzędziem w domu. Przekonał się o tym każdy, kto musiał stawać na krześle lub stołku, by po coś sięgnąć czy chociażby przyczepić firanki. Takie praktyki są niebezpieczne i bardzo niewygodne. Uważam, że warto jest zainwestować w porządną drabinę, która posłuży nam przez wiele lat i nie obawiać się o zdrowie podczas prac domowych na wysokości.


Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze strony https://pixabay.com/pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger