7/11/2022

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamywaczem?

Lato to czas, kiedy nasze mieszkania i domy często zostają bez nadzoru. Każdy z nas ma świadomość, że wakacje to wzmożony okres „pracy” złodziei. Łupem padają nie tylko torebki i portfele, ale także nasz dobytek pozostawiony w domu. Wyjeżdżając na urlop, warto dobrze zabezpieczyć dom czy mieszkanie przed włamaniem. Na co zwrócić uwagę, jakich błędów się wystrzegać i w jaki sprzęt się zaopatrzyć, tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszam.

Włamywacz
Nie ma stuprocentowej metody zabezpieczającej nas przed włamaniem, jednak możemy zastosować kilka rozwiązań, które utrudnią splądrowanie naszego mieszkania. Po pierwsze warto zamontować solidne drzwi antywłamaniowe oraz zabezpieczenia okien. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest montaż kamer. Takie urządzenie nie tylko zarejestruje osoby kręcące się przy naszej posesji czy mieszkaniu, ale również dzięki czujnikowi ruchu, wysyłając wiadomość na smartfona, potrafi szybko powiadomić nas o obecności intruza. Ponadto kamera może mieć opcję dodatkowego sterowania przez smartfon oraz wbudowany mikrofon pozwalający nam słuchać dźwięki z otoczenia, oraz prowadzić rozmowę z gościem. Dzięki kamerom zamontowanym na zewnątrz i wewnątrz budynku możemy sprawdzić co dzieje się w naszym domu, a gdy pojawi się intruz, mamy szansę szybko powiadomić policję.

Zabezpieczenie przed włamaniem
Kolejnym urządzeniem, którego montaż warto rozważyć, jest wideodomofon, który oprócz podstawowej funkcji domofonu ma dodatkowe opcje w postaci kamery rejestrującej wideo lub obraz otoczenia. Za pomocą aplikacji możemy sterować systemem z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu otworzymy i zamkniemy bramę, skomunikujemy się z osobą przybyłą czy przejrzymy zarejestrowane nagrania. 
Duży wybór wideodomofonów znajdziemy w sklepie 5tech.pl 
Takie urządzenie warto też zamontować w domach i mieszkaniach starszych ludzi. Kiedy ktoś zadzwoni do furtki czy drzwi, senior zobaczy go na wyświetlaczu. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo zwłaszcza osób samotnych. Widząc podejrzaną, obcą osobę, która na przykład podaje się za kogoś z rodziny czy chociażby listonosza ma czas by odpowiednio zareagować.

Zabezpieczenie przed włamaniem
Zdjęcie pochodzi ze strony https://5tech.pl/

Profesjonalny system antywłamaniowy to świetne rozwiązanie zwłaszcza, gdy mieszkamy w domu. Jednak jego montaż jest dosyć kosztowny. Jeśli posiadamy rzeczy o znacznej wartości takie jak dzieła sztuki czy biżuterię, to jak najbardziej powinniśmy zainstalować taki system. Dodatkowo warto pomyśleć o ubezpieczeniu takich rzeczy. Możemy też zamontować inteligentny system oświetlenia z możliwością sterowania żarówkami w naszym domu lub wybrać opcję symulacji obecności domowników, podczas której system włącza oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach. Światło może skutecznie wystraszyć włamywacza, dlatego warto zamontować lampy z czujnikiem ruchu przy furtce, bramie, drzwiach wejściowych, garażu i drzwiach tarasowych.

Zabezpieczenie przed włamaniem

Są też rzeczy niewymagające nakładu finansowego. Po pierwsze powinniśmy poprosić sąsiada lub zaufanego znajomego, o to by codziennie przychodził do naszego mieszkania czy domu i robił mały obchód. Podlał kwiatki, zabrał korespondencję ze skrzynki pocztowej, włączył na chwilę lampy. Takie działania mają na celu zmylenie złodziei, którzy mogą obserwować nasze mieszkanie. Przed wyjazdem nie opowiadajmy wszystkim, że w najbliższym czasie nie będzie nas w domu. Poinformujmy o tym tylko najbliższych. Nigdy nie wiemy, kto przysłuchuje się naszej rozmowie i jak zamierza zdobytą informację wykorzystać. Pamiętajmy także, by pozamykać wszystkie okna oraz w przypadku domu drzwi do garażu czy piwnicy.

Zabezpieczenie przed włamaniem

Jak widzicie, jest wiele sposobów na zabezpieczenie naszych mieszkań i domów przed nieproszonymi gośćmi. Możemy postawić na prywatny monitoring, zakładając system kamer lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Warto też poprosić zaufaną osobę o to by miała oko na nasz dom. Ważne jest, by przed wyjazdem dobrze pozamykać okna i wszystkie drzwi. Sprawdzić, czy włamywacz nie znajdzie łatwego wejścia do naszego domu.

Zdjęcia użyte w tekście pochodzą ze strony https://pixabay.com/pl/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger