7/19/2022

Jak dobrać odpowiedni stół do salonu ?

Salon to serce naszego domu. Tutaj najczęściej spędzamy czas z rodziną i znajomymi. To pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Nie może zabraknąć w nim wygodnej kanapy oraz stołu, przy którym spożywamy posiłki, pracujemy, spędzamy czas z rodziną czy przyjmujemy gości. Jak dobrać odpowiedni stół do salonu? Na co zwrócić uwagę? Tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszam.

Stół do salonu
Wybierając stół do salonu, w pierwszej kolejności musimy dopasować jego wielkość do naszego pomieszczenia. Stół nie powinien być zbyt mały ani za duży. Dlatego przed jego zakupem warto dokładnie wymierzyć salon oraz sprawdzić, czy nowy mebel nie przeszkodzi w użytkowaniu innych rzeczy na przykład szafki lub czy nie zagrodzi przejścia do innych pomieszczeń.

Musimy wziąć pod uwagę także ilość osób, jaka będzie na co dzień korzystać ze stołu. Pamiętajmy, że ma on służyć całej rodzinie, tak by każdy siedząc przy nim, czuł się swobodnie. Wybierając odpowiednią wielkość stołu, warto zaznaczyć na podłodze, za pomocą taśmy lub sznurka, obrys mebla, który ma stanąć w danym miejscu. To pozwoli nam zdecydować, jak duży ma być stół.

Stół do salonu

Jeśli trudno jest nam się zdecydować, jak duży ma być nasz stół lub nie znajdujemy odpowiedniego mebla w sklepie stacjonarnym, warto zwrócić się o pomoc do fachowca. Możemy z niej skorzystać bez wychodzenia z domu, odwiedzając sklep internetowy Sandow. Firma oferuje dobór i wykonanie mebli również na wymiar. Możemy liczyć z jej strony nie tylko na profesjonalne doradztwo, ale też na solidny produkt z trzyletnią gwarancją.

Kolejną rzeczą, jaką musimy rozważyć przy wyborze stołu do salonu to materiał, z jakiego ma być zrobiony mebel. Najczęściej spotykamy stoły drewniane. Jest to klasyczny i ponadczasowy wybór. Jednak możemy zdecydować się też na metalowy, szklany lub kamienny mebel. Oczywiście połączenie różnych materiałów też warto rozważyć. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj mebli już posiadamy i czy chcemy wkomponować stół w istniejący wystrój, czy jednak zależy nam na jego wyróżnieniu.

Stół do salonu

Przy wyborze stołu ważny jest też jego kształt. Najczęściej decydujemy się na prostokątny, ale dostępne są też kwadratowe, okrągłe czy owalne stoły. Tutaj istotna jest powierzchnia pomieszczenia, w której ustawimy mebel, ile osób będzie z niego korzystało i z jaką częstotliwością. Czy bezie to mebel codzienny, czy na okazje. Jeśli posiadamy małe dzieci, bezpieczniej będzie wybrać stół okrągły lub owalny.

W przypadku, gdy przyjmujemy często gości, dobrym rozwiązaniem będzie stół prostokątny. Ciekawym rozwiązaniem jest rozkładany blat. Taki stół świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, gdzie na co dzień nie potrzebujemy jego dużej powierzchni. Za to, podczas imprez rodzinnych czy spotkań ze znajomymi, dzięki takiej funkcji możemy korzystać z blatu o większej powierzchni, bez konieczności dostawiania innych stołów.

Stół do salonu

Niezależnie od częstotliwości używania i przeznaczenia, wybrany przez nas stół powinien mieć stabilną konstrukcję. Siedząc przy nim, musimy czuć się bezpieczni, bez obawy, że chwiejące się nóżki spowodują rozlanie kawy czy zupy. Solidne wykonanie to istotna rzecz, która decyduje o tym, jak długo posłuży nam wybrany stół. Jeśli mamy w domu dzieci czy zwierzęta, a do tego salon nie jest zbyt duży, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stół będzie przesuwany, a nawet poddany próbie przewrócenia. W takim przypadku sprawdzi się solidna metalowa podstawa lub grube drewniane nogi.

Stół do salonu

Wybór odpowiedniego stołu do jadalni nie jest łatwą sprawą. Mebel, który będzie nam służył przez kilka lat, należy wybrać na spokojnie. Warto przemyśleć dobór koloru, rozmiar oraz kształt stołu. Dobrym rozwiązaniem jest wycieczka do sklepu meblowego, gdzie możemy nie tylko obejrzeć dostępne stoły, sprawdzić jak prezentują się różne materiały, z których są wykonane, ale też po prostu przy nich usiąść, bo decyzja o zakupie stołu nie powinna być pochopna.


Zdjęcia pochodzą ze strony https://pixabay.com/pl/
Wpis gościnny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger