5/20/2022

Zegar szklany jako nowoczesny element wystroju wnętrz

Ściany są częścią pomieszczenia, która w pierwszej kolejności przykuwa nasz wzrok. Bogactwo ozdób, jakie możemy na nich umieścić, wydaje się nie mieć końca. Obrazy, plakaty, półki, ścienne wazony, makaty oraz zegary to najczęściej używane przy dekoracji ścian przedmioty. Jakiś czas temu opowiadałam Wam o plakatach, które ozdobiły pokój mojego synka oraz kuchnię. Dziś chcę Wam pokazać szklane zegary, które dołączyły do plakatów. Jak się prezentują? Zobaczcie sami.

Nowoczesny zegar
Zegar ścienny oprócz oczywistej funkcji, jaką jest wskazywanie godziny, może być też elementem dekoracyjnym. Świetnie sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach prywatnych, ale również biurowych. Szukając odpowiedniego czasomierza do kuchni, trafiłam na sklep z nowoczesnymi zegarami. Znalazłam tam szklane dzieła sztuki urzekające przepięknymi motywami i wzorami.
Dzięki wysokiej jakości drukowi, zegary na szkle bez problemu wkomponują się w każdy styl wnętrzarski.

Nowoczesny zegar

Do swojej kuchni wybrałam zegar ścienny „Korytarz”. Jasny, trójwymiarowy motyw urzekł mnie prostotą. Spodobała mi się również czcionka na cyferblacie. Jest czytelna, a na tym mi bardzo zależało. Zegar posiada cichy mechanizm, dzięki któremu wskazówki płynnie wędrują.

Nowoczesny zegar

Szkło hartowane opti float o grubości 4 mm wygląda na trwałe i solidne.

Nowoczesny zegar

W sklepie dostępne są nie tylko zegary kwadratowe, ale też okrągłe oraz prostokątne poziome i pionowe. Bez problemu dobierzemy odpowiedni kształt i motyw do każdego pomieszczenia.
Zaletą tego zegara oprócz walorów dekoracyjnych i cichego mechanizmu jest łatwość utrzymania w czystości. By pozbyć się kurzu, wystarczy przetrzeć szkło wilgotną ściereczką z delikatnym detergentem. Należy tylko pamiętać, by środek nie zawierał alkoholu, ponieważ możemy uszkodzić nadruk.

Nowoczesny zegar

Do pokoju synka wybrałam zegar z motywem „Gwieździste niebo”, który idealnie pasuje do naszego kosmicznego wystroju. Zdjęcia niestety nie oddają trójwymiarowego efektu, jaki możemy dostrzec w tym nadruku. Zegar robi wrażenie.

Nowoczesny zegar

Montaż zegara jest bardzo prosty. Przy mechanizmie jest miejsce na haczyk, który musimy wcześniej umieścić w ścianie. Ja zawiesiłam na wkręcie z kołeczkiem. Nie wiem, czy inne wynalazki typu „bez wiercenia” się sprawdzą, bo z tyłu wystaje mechanizm i do niego trudno jest przykleić taśmę, tak by utrzymała zegar na ścianie. Raczej rzepy montażowe nie wchodzą w grę.

Nowoczesny zegar

Zegar na szkle otrzymujemy w częściach. Wskazówki są zapakowane osobno i zabezpieczone, tak by nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Po otrzymaniu przesyłki wystarczy złożyć zegar w całość zgodnie z instrukcją. W zestawie jest też bateria.

Nowoczesny zegar

Synek bardzo polubił ten zegar. Tarcza przykuwa jego uwagę, a wyraźne cyfry ułatwiają naukę godzin.
 
Nowoczesny zegar

Ścienne zegary na szkle to nowoczesny element wystroju wnętrz, który możemy wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Dzięki olbrzymiej różnorodności wzorów i motywów taki zegar bez problemu dopasujemy do każdego stylu. Swoje zakupy uważam za udane. Jestem bardzo zadowolona z czasomierzy, które zagościły w moim mieszkaniu.


Recenzja w ramach współpracy barterowej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger