5/28/2022

Zdrowe ciało i duch - holistyczne podejście do zdrowia

Holistyczne podejście do zdrowia to spojrzenie na człowieka nie tylko od strony fizycznej, ale też duchowej. Jeśli borykamy się z problemem zdrowotnym, wymaga to leczenia klasycznego i podania odpowiednich środków farmaceutycznych oraz znalezienia przyczyny takiego stanu, zazwyczaj w sferze psychicznej. Takie jest właśnie założenie medycyny holistycznej, do której zalicza się naturalne metody leczenia takie jak: ziołolecznictwo, akupunkturę, akupresurę, aromaterapię, masaże, psychoterapię, medytacje.
Holistyczne podejście do zdrowia
Nikogo nie dziwi, gdy podczas choroby nie jesteśmy w dobrej kondycji psychicznej. Natomiast większość ludzi nie wiąże złego stanu psychicznego z pojawieniem się objawów fizycznych takich jak  ból brzucha, głowy czy pleców. Odczuwając pewne dolegliwości, udajemy się do lekarza, który nie zastanawiając się długo, przypisuje nam środek przeciwbólowy. Podejście holistyczne polega na głębszej analizie problemu. Oczywiście nie lekceważymy bólu i staramy się, by szybko ustąpił. Poza tym szukamy jego przyczyny. Być może jakieś wydarzenie w naszym życiu czy też sytuacja, w której znajdujemy się od dłuższego czasu, mają wpływ na nasz stan. Żeby człowiek był w pełni zdrowy, musi nastąpić równowaga między ciałem, umysłem i duchem.

Ziołolecznictwo

Na holistycznym podejściu do zdrowia opiera się też medycyna ajurwedyjska, która zakłada, że dobra kondycja fizyczna jest bardzo ważna, ale potrzebna jest też równowaga w wielu aspektach naszego życia takich jak dieta, odpoczynek czy aktywność fizyczna, a także równowaga psychiczna oraz harmonia otoczenia. Istotą Ajurwedy jest życie w harmonii z naturą. Stosowanie ziół, naturalnych kosmetyków oraz diety wspiera nasz organizm i pomaga w uzyskaniu zdrowia i równowagi. 

Dieta

Oczyszczenie ciała z toksyn, szkodliwych substancji dostarczanych w przetworzonej żywności pomoże uleczyć nie tylko nasze ciało, ale i duszę. Wysokiej jakości herbaty, preparaty ziołowe, soki, olejki oraz naturalne kosmetyki znajdziecie w sklepie DEVA Harmony. Warto zapoznać się z założeniami indyjskiej medycyny i zastosować je w swoim życiu, by móc długo cieszyć się zdrowiem.

Akupresura

Holistyczne leczenie to nie tylko skupianie się na wyleczeniu schorzenia, ale też dążenie do rozpoznania przyczyny jego powstania i zapobieganie nawrotom. Korzystając z usług specjalisty praktyki holistycznej, otrzymamy pomoc nie tylko z zakresu medycyny konwencjonalnej, ale też zostanie nam zaproponowane wsparcie z zakresu medycyny alternatywnej. W zależności od schorzenia i stanu pacjenta będą to masaże, dieta, zioła czy terapia psychologiczna. Zastosowanie takiej techniki leczenia pomaga osiągnąć równowagę w sferze fizycznej, psychicznej, duchowej i społecznej, a to pozwala naszemu organizmowi prawidłowo funkcjonować.

Ziołolecznictwo

Odpowiednia diagnostyka jest kluczowa w rozpoznaniu przyczyn naszych dolegliwości. Szczegółowy wywiad, analiza objawów oraz warunków środowiskowych, w jakich żyjemy, pozwala określić prawidłową drogę leczenia. Oczywiście nie zawsze jest to proste, dlatego chcąc działać kompleksowo, możemy udać się do lekarza praktykującego leczenie holistyczne. 

mazaż

Z takiej metody może skorzystać każdy. Szczególnie pomocna okazuje się dzieciom z zaburzeniami takimi jak autyzm czy ADHD, ludziom starszym, a także osobom po chemioterapii. Warto też spróbować leczenia naturalnymi metodami, gdy medycyna konwencjonalna zawodzi. Holistyczne podejście do zdrowia to dążenie do naprawy całego organizmu, a nie tylko chorego narządu.


Zdjęcia pochodzą ze strony https://pixabay.com/pl/

Wpis gościnny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger