5/24/2022

Tło fotograficzne - pierwszy krok do udanego zdjęcia

Wykonując amatorskie zdjęcia, najczęściej skupiamy się na fotografowanym obiekcie. Efekty naszej pracy trafiają do rodzinnego albumu. Dopiero gdy je przeglądamy, zauważamy, że w tle znalazła się rzecz, której nie powinno tam być, a fotografowany przedmiot czy osoba prezentuje się na nim nieatrakcyjnie. Wykonując estetyczne zdjęcia do rodzinnego albumu, będziemy mieli ładną pamiątkę. Dobrze wykonane fotografie przedmiotów na aukcję internetową czy do własnego sklepu zainteresują kupujących. W każdym przypadku warto zadbać o odpowiednie tło. Jak to zrobić? Tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszam.

Tło fotograficzne
Ładne tło do zdjęć najprościej jest zakupić. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów o różnych wzorach i kolorach. Decydując się na zakup, należy wziąć pod uwagę, co będziemy na nim fotografować i jak często. Warto skorzystać z oferty profesjonalnego sklepu na przykład Bingoland, który oferuje tła zarówno dla amatorów, jak i dla osób zajmujących się fotografią zawodowo. W ofercie sklepu znajdują się tła do sesji portretowych, ciążowych i dziecięcych, a także fotografii kulinarnej i produktowej. Oferowane tła wykonane są z solidnych i bezpiecznych, ekologicznych materiałów. Dzięki rozbudowanemu menu z łatwością wybierzemy odpowiednie tło, które posłuży nam przez długi czas.


Do zrobienia ładnego zdjęcia produktu, który na przykład chcemy wystawić na aukcji, możemy wykorzystać jako tło rzeczy dostępne w każdym domu. Świetnie sprawdzą się skrawki materiału, bluzki, sweter, koc czy białe prześcieradło. Przy fotografii portretowej w domowych warunkach można wykorzystać, chociażby jasną ścianę. Pamiętajmy tylko by takie tło dobrze sprawdzić, by oprócz fotografowanej osoby nie uwiecznić na zdjęciu plam, zacieków czy zarysowań. Usuńmy też zbędne przedmioty. Warto też wykorzystać w ustawieniach aparatu funkcję rozmycia, która pozwoli nam osiągnąć ciekawy efekt.

Tło fotograficzne

Przy fotografii kulinarnej lub produktowej jako tła możemy użyć kawałków starej tapety, kartek z książek, kolorowych kartonów, gazet, ściereczek kuchennych, papieru do pakowania prezentów czy podkładki na stół. Należy tylko pamiętać, by fotografowany przedmiot dobrze komponował się z tłem i nie tracił swojego uroku. Pamiętajmy też, by odpowiednio doświetlić fotografowany obiekt. 
Tło nie musi być płaskie. To znaczy, że do zdjęć możemy wykorzystać również różnego rodzaju tace, talerze, ramki, deski czy kafelki, rozsypaną sól, ryż lub drobne kamyki.

Tło fotograficzne

Tło jest bardzo ważnym elementem zdjęcia. Od jego właściwego doboru zależy efekt końcowy. Jeśli planujecie robić zdjęcia w plenerze, zwróćcie uwagę na to, by wybrane miejsce było estetyczne, pozbawione niepożądanych elementów na przykład koszy na śmieci czy innych rzeczy, które zaburzają kompozycję. Do zdjęć wykonywanych w pomieszczeniu warto użyć gotowego tła, które nie tylko ładnie wygląda, ale też zrobione jest z materiału dobrze współgrającego ze światłem.

Wpis gościnny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger