2/26/2022

Ciasne, ale własne - kilka zasad urządzania małego mieszkania

Mieszkanie powinno być dla nas miejscem, gdzie odpoczywamy, czujemy się dobrze i bezpiecznie. Jasne, przestronne, minimalistyczne pomieszczenia są teraz w modzie. Jednak w małym mieszkaniu, gdzie musimy zmieścić wiele rzeczy, trudno o przestrzeń. Jak wykorzystać potencjał niewielkiego metrażu i cieszyć się przytulnym i uporządkowanym wnętrzem? Tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszam.
Zacznijmy od wyboru koloru ścian i podłogi. Pamiętajmy, że jasne kolory powiększają optycznie wnętrze. Jeśli boimy się monotonności, możemy pomalować innym odcieniem tylko jedną ze ścian. 

Chcąc zaoszczędzić miejsca, zamiast tradycyjnych drzwi do poszczególnych pomieszczeń, warto wybrać przesuwane lub składane. Możemy też zastosować kotary lub parawany. Te ostatnie świetnie się sprawdzą, kiedy chcemy przedzielić pomieszczenie. 
W aranżacji małego mieszkania dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie różnej wielkości luster, które nie tylko spełnią funkcję praktyczną, ale też będą odbijały światło i dzięki temu w mieszaniu będzie jasno.
Starajmy się wykorzystać każdy centymetr powierzchni. Dzięki półkom narożnym, które świetnie sprawdzają się w kuchni i łazience, możemy wygospodarować miejsce na kosmetyki, książki czy kwiaty. Wybierając meble do małego mieszkania, warto skorzystać z pomocy https://zbyszynskimeble.pl/meble-na-wymiar/ Idealnie dopasowane regały, szafki, różnego rodzaju schowki i stoliki nie tylko spełnią swoją użytkową funkcję, ale i nadadzą naszemu wnętrzu charakteru. Firma oferuje fachową pomoc od pomiaru, poprzez wybór odpowiednich materiałów, wykonanie mebli, aż po ich montaż.
Pozostańmy jeszcze chwilę przy meblach. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się niestandardowe rozwiązania. Stolik z ukrytymi szafkami czy składane łóżko, które w dzień staje się regałem, to ciekawe rozwiązanie, które pozytywnie nas zaskoczy. Meble wielofunkcyjne sprawdzają się również w kuchni czy przedpokoju. Przykładem może być szafka na obuwie, która jednocześnie jest siedziskiem. Urządzając mieszkanie, pamiętajmy o wykorzystaniu wnęk, przestrzeni pod sufitem, schodów, pod którymi możemy umieścić szuflady i różnego rodzaju szafki.
Ważną zasadą jest, by nie zagracać podłogi. Wykorzystajmy więc sufit, na przykład montując na nim hamaki, podwieszane półki czy wiszące doniczki. Jeśli chcemy w naszym mieszkaniu zachować porządek, pamiętajmy o segregowaniu rzeczy. Nie warto przechowywać przedmiotów, których nie używamy, odzieży, w której nie chodzimy czy zepsutych zabawek. Tak zwane „przydasie”, które ciągle odkładamy, w pewnym momencie stają się kupą gratów, które zbierają tylko kurz. Warto na bieżąco przeglądać nasze rzeczy i wyzbywać się tych, co już nie używamy.
Urządzanie małego mieszkania jest wyzwaniem, jednak stosując się do powyższych zasad, mamy dużą szansę na to, by stworzyć przytulne i funkcjonalne wnętrze. Ważne jest, by wszystko na spokojnie przemyśleć, wymierzyć i zastanowić się czego w tym mieszkaniu potrzebujemy. Nie bójmy się niestandardowych rozwiązań, korzystajmy z podpowiedzi fachowców czy pomocy profesjonalnych firm.

Wpis gościnny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger