1/13/2022

Właściwa higiena rąk pierwszym krokiem do zachowania zdrowia

Już od najmłodszych lat jesteśmy pouczani, że trzeba myć ręce. Niestety w życiu dorosłym często zapominamy o tej czynności. Zajęci codziennymi sprawami nie myślimy o tym, że każdego dnia dotykamy dłońmi setki przedmiotów, na których znajdują się bakterie i wirusy. Brak odpowiedniej higieny ma swoje konsekwencje. Biegunka, wymioty, gorączka to typowe objawy zakażeń. Pierwszym krokiem, by się przed nimi uchronić jest prawidłowe mycie i dezynfekcja rąk. Jak sobie radzić z tą czynnością na co dzień, tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszam.

Dezynfekcja rąk
Najprostszym sposobem na utrzymanie w czystości naszych dłoni jest ich mycie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mydeł, również takich z dodatkiem środka dezynfekującego. Ważny jest czas, jaki powinniśmy poświęcić na tę czynność. Skuteczne mycie dłoni powinno trwać 30 sekund. Należy również zwrócić uwagę, aby dokładnie namydlić skórę, nie zapominając o miejscach między palcami oraz o nadgarstkach.

Dezynfekcja rąk

Chyba nikomu z nas nie jest już obcy dozownik płynu do dezynfekcji rąk. Z takim urządzeniem możemy się spotkać w wielu miejscach publicznych. Powinniśmy z niego obowiązkowo korzystać, wchodząc i wychodząc z pomieszczeń, zwłaszcza sklepów. Dozownik pozwala nam zdezynfekować dłonie za pomocą specjalnego płynu bez używania wody i ręcznika. Nie musimy go też dotykać, wystarczy umieścić dłoń w odpowiedniej odległości, by uzyskać potrzebną ilość środka. Taki dozownik świetnie sprawdzi się zarówno w miejscu publicznym, jak i w prywatnym domu. W porównaniu do butelki z detergentem jest wygodniejszy w użyciu i o wiele lepiej się prezentuje.

Dozownik płynu do dezynfekcji rąk
Zdjęcie pochodzi ze strony https://pl.elis.com/pl

Jeśli jesteśmy poza domem, warto mieć przy sobie chusteczki nawilżane nasączone środkiem dezynfekującym. Działają one odświeżająco oraz odkażają dłonie. Dzięki temu bez użycia wody możemy w prosty sposób oczyścić dłonie. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w podróży, ale też możemy używać ich w pracy czy szkole.
Od początku pandemii nie rozstaję się z żelem do dezynfekcji, choć swego czasu był to towar deficytowy, dziś możemy go z łatwością dostać w każdym sklepie czy drogerii. Osobiście uważam, że taki produkt jest najlepszym środkiem do zdezynfekowania dłoni poza domem. Jak dla mnie lepiej się sprawdza niż chusteczki, ponieważ możemy go dokładnie rozprowadzić na całej powierzchni dłoni. Po jego użyciu czuję, że skóra jest bardzo czysta. Warto zwrócić uwagę przy zakupie takiego produkty, by zawierał substancje nawilżające, dzięki temu nie przesuszymy skóry dłoni.

Dezynfekcja rąk

Kolejną rzeczą, która ułatwi nam mycie rąk, są listki mydlane. Kupimy je na stronach typu AliExpress. Mają one postać delikatnych, przezroczystych płatków, które w połączeniu z wodą zaczynają się pienić i zachowywać jak zwykłe mydło. Umieszczone są w poręcznym plastikowym opakowaniu, które z łatwością możemy zmieścić w każdej torebce. Taka forma mydła przydaje się, kiedy jesteśmy w galerii lub w przechodni i jak to zazwyczaj bywa, nie ma dostępnego detergentu. Płatki są też pomocne przy myciu małych rączek, bo są atrakcją dla dzieci.

Dezynfekcja rąk

Właściwa higiena rąk jest pierwszym krokiem do zachowania zdrowia. Pamiętajmy, by często myć i dezynfekować dłonie. Nie jest to trudne, ponieważ do wyboru mamy mnóstwo produktów, które nam to ułatwiają. Jeśli jednak znajdziemy się w takiej sytuacji, że nie będziemy mieli dostępu do wody ani środka dezynfekującego, pamiętajmy, by nie dotykać brudnymi dłońmi ust, nosa, oczu ani  jedzenia.


Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze strony https://pixabay.com/pl/


Wpis gościnny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger