3/31/2020

Zrób wiosenne porządki na swojej stronie internetowej

Za oknem przyroda powoli budzi się do życia. Przyszła wiosna, choć promienie słońca niemrawo przebijają się przez grube chmury, a zimne powietrze smaga policzki tych, którzy wyszli na zewnątrz. Większość z nas niestety musi zostać w domach. Siedzimy więc i czekamy na lepsze jutro, a naszym oknem na świat jest teraz internet. Za jego pośrednictwem pracujemy, uczymy się, robimy zakupy i się relaksujemy. Kiedy wirtualny świat tętni życiem, warto wykorzystać to i zrobić wiosenne porządki na swojej witrynie. Na czym się skupić i od czego zacząć, tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Serdecznie zapraszam. 
Każdy, kto prowadzi stronę internetową czy sklep wie, jak ważny jest odbiorca/klient. Nie ma co ukrywać, bez niego nasz biznes nie istnieje. 
Wiosenne porządki na swojej stronie internetowej należy rozpocząć od poznania konkurencji. Przyjrzyjmy się innym stronom, jak rozmieszczono na nich poszczególne elementy, co wyeksponowano. Co się w nich nam podoba, a co razi. Następnie to samo zróbmy na swojej stronie. Oceńmy ją tak, jakby to zrobił klient. 
Możemy też poprosić bliskich, by obejrzeli naszą stronę. Takie spojrzenie „świeżym okiem” pozwala wyłapać błędy, na które sami nie zwrócilibyśmy uwagi. 


Kolejną rzeczą jest wyróżnienie się z tłumu. Pomyślmy, co nowego i innego możemy zrobić dla naszej strony. Może to być coś, co ułatwi naszym odbiorcom poruszanie się po niej, odszukanie pewnych informacji, albo zupełnie nowa rzecz, która przykuje ich uwagę. 
Ważny jest też wygląd i estetyka witryny. Jasny, przejrzysty projekt bez nadmiaru elementów jest preferowany przez większość odbiorców. Oczywiście są pewne branże i tematyki stron, przy których możemy zadziałać odważniej. Wszystko zależy od tego, na jakiej grupie klientów nam zależy. 
Pamiętajmy też o poprawnej pisowni. Niech tekst będzie pozbawiony błędów, przejrzysty i zrozumiały. Nie używajmy czcionek ani kolorów, które są mało czytelne lub męczą wzrok. Pamiętajmy, takie detale wpływają na decyzje klienta. Jeśli już na wstępie zostanie zaatakowany rażącymi błędami, to nie przekonamy go do siebie. 


Jeśli „wiosenne porządki” przyprawiają nas o ból głowy lub zwyczajnie nie mamy na nie czasu, warto zwrócić się do specjalistów.  W sieci znajdziemy wiele firm oferujących pomoc w prowadzeniu strony. Profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych oferuje Agencja INPOZYCJONOWANIE. Dzięki jej pracownikom zadbamy nie tylko o efektowny wygląd naszej strony, ale też o wysoką pozycję w wyszukiwarce internetowej. Takie działania pomogą nam poprawić jakość witryny oraz zyskać nowych klientów. 


Wprowadzając zmiany na naszej stronie, nie powinniśmy się spieszyć. Realizujmy powyższe kroki jeden po drugim. Stopniowo poprawiajmy poszczególne elementy. Korzystajmy też z porad dostępnych w sieci. Poszukajmy grup, gdzie można zdobywać i dzielić się wiedzą na temat prowadzenia stron. 
Niech wiosenne porządki będą dla Was czymś pozytywnym, a wprowadzone zmiany przyniosą oczekiwane korzyści. 


Wpis gościnny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger