12/19/2019

Oświetlenie uliczne led - ważny krok ku bezpieczństwu na drodze

Codziennie jadąc do pracy, szkoły czy do domu jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Pieszo lub samochodem przemierzamy ulice miast lub mniejszych miejscowości. W drodze zazwyczaj myślimy o bieżących sprawach, swoich problemach, zakupach czy wydarzeniach z minionego dnia. Często nie skupiamy się dostatecznie na otoczeniu. Niestety, taka chwila nieuwagi może nas słono kosztować. Dziś chcę poruszyć temat bezpieczeństwa na drodze. Co możemy zrobić, by ustrzec się wypadku. Zapraszam do dalszej lektury. 


Jest kilka rzeczy, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Pierwszą z nich jest trzeźwość. Pamiętajmy, by nie wsiadać za kierownicę, gdy jesteśmy pod wpływem alkoholu, jesteśmy zmęczeni czy zdenerwowani. Kierując pojazdem, skupmy się na tej czynności, patrzmy też, co dzieje się dookoła. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie liczmy na to, że ktoś za nas będzie myślał.
To samo dotyczy pieszych. Idąc ulicą, zwracajmy uwagę na to, co się wokół nas dzieje. 
Kolejną rzeczą jest dobra widoczność. Zmniejsza się ona, gdy pada deszcz lub śnieg oraz zapada zmrok. Ważne jest, by na drogach nie zabrakło odpowiednich lamp.
Dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie uliczne led, które poprawia widoczność zarówno pieszym, jak i mobilnym uczestnikom ruchu. Technologia led jest nowoczesna, niezawodna i energooszczędna, dlatego warto na nią postawić. Dodatkowym atutem lamp led jest ich większa żywotność. Ponadto dają jasne światło i mają większy zasięg, dzięki temu mamy dużo lepszą widoczność niż przy zwykłych żarówkach. 


Oświetlenie led z powodzeniem sprawdza się zarówno w miastach, jak i w małych miejscowościach. Dobrze doświetla też osiedlowe uliczki czy drogi rowerowe. 
Swoje bezpieczeństwo na drodze zwiększymy również, stosując różnego rodzaju odblaski. Warto się w nie zaopatrzyć, szczególnie gdy chodzimy po zmroku na spacer z psem lub biegamy. Najlepiej jest założyć kamizelkę, wówczas stajemy się widoczni dla kierowcy z większej odległości. Z doświadczenia wiem, że mała opaska czy naklejka nie zawsze się sprawdza. Im większa powierzchnia odblaskowa, tym szybciej zobaczy nas kierowca. Możemy też postawić na wiele małych punktów, na przykład na czapce, rękawie, bytach, spodniach. Pamiętajmy o odblaskach, gdy kupujemy odzież. Zaopatrzmy też w nie nasze dzieci i zwierzęta. 


Co jeszcze możemy zrobić? Zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów. Róbmy regularnie przegląd, sprawdzajmy, jeśli coś nas niepokoi. Pamiętajmy o uzupełnianiu i regularnym wymienianiu płynów. Zapinajmy pasy i używajmy fotelików do przewożenia dzieci, pamiętając, by były odpowiednio dobrane do wagi i wzrostu malucha.
Każdego dnia na naszych drogach mają miejsce wypadki. Wiadomo, że życie pisze różne scenariusze i na pewne wydarzenia nie mamy wpływu. Jednak starajmy się nie być obojętni. Bądźmy czujni jako kierowcy i jako piesi. Przestrzegajmy przepisów. Używajmy odblasków. Nie bójmy się też działać i angażujmy w życie społeczne. Jeśli widzimy niebezpieczny, nieoświetlony odcinek drogi zgłaszajmy prośbę do odpowiednich instytucji o zamontowanie lamp. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger