10/29/2019

6 praktycznych rzeczy, które warto mieć w samochodzie

Samochód daje nam niezależność. To dzięki niemu możemy podróżować, wygodnie dojechać do pracy, czy zawieźć dziecko do szkoły. Przyznam szczerze, że bez samochodu trudno byłoby mi się obejść. Codziennie korzystam z auta. Uwielbia nim też jeździć w dłuższe trasy. Żeby podróż była wygodna, warto wyposażyć je w przydatne gadżety. Nie będę Wam pisać o rzeczach oczywistych takich jak apteczka, koło zapasowe, klucz czy podnośnik, bo to powinno być w każdym aucie. Przedstawię Wam natomiast 6 praktycznych rzeczy, które ułatwiają nam życie i dlatego warto mieć je w samochodzie. Zapraszam do dalszej lektury.

podróż

Zacznę od kamery samochodowej. Dzięki niej nie tylko zarejestrujemy to, co dzieje się na drodze podczas naszej jazdy, ale może być też pomocna, gdy zostawiamy samochód poza garażem. To takie dodatkowe zabezpieczenie do alarmu. Warto wybrać kamerę z funkcją nagrywania nocnego i czujnikiem ruchu. Dostępne na rynku wideorejestratory mają wiele opcji i parametrów oraz różne ceny. Jednak nie jest to już taka droga inwestycja, jak miało to miejsce jeszcze 2 czy 3 lata temu. Osobiście polecam zamontowanie takiego urządzenia w swoim samochodzie.
Drugą rzeczą jest ładowarka samochodowa. Bardzo przydatny gadżet, szczególnie gdy korzystamy z nawigacji w telefonie. Sprawdza się również, gdy wybieramy się w długą trasę i potrzebujemy naładować baterię w tablecie dziecka. 

auto

Trzecią rzeczą bardzo pomocną w samochodzie jest organizer. Dzięki niemu rzeczy takie jak telefon, chusteczki, czy drobna przekąska są zawsze pod ręką. Wybierać możemy spośród wielu modeli. Od małych, dedykowanych dla kierowcy, które umieszcza się zazwyczaj między siedzeniem a dźwignią zmiany biegów, po duże z wieloma przegródkami zawieszane z tyłu siedzenia pasażera. Te drugie świetnie sprawdzają się, gdy jedzie z nami dziecko. Możemy umieścić w niej wiele rzeczy od picia po zabawki. Są też duże, organizery do bagażnika. Pozwalają one utrzymać w nim porządek i szybko odnaleźć potrzebną nam rzecz. 
Czwartym gadżetem, którego nie może zabraknąć w naszym aucie, jest stolik samochodowy. Rzecz niezbędna, szczególnie gdy wybieramy się z dzieckiem w długą podróż. Maluch w drodze szybko się nudzi, a my przypięci do fotela nie mamy w takiej sytuacji zbyt wiele do zaoferowania. Z pomocą przyjdzie stolik, na którym dziecko będzie mogło rysować, przeglądać książeczki czy układać puzzle. Pamiętajcie, by przed zakupem upewnić się, że jest on bezpieczny dla dziecka. Musi być stabilny, dobrze wykonany, bez ostrych krawędzi, z pojemnymi kieszonkami, w których możemy umieścić
np. kredki czy plastelinę. Oczywiście dostępna jest też wersja stolika dla dorosłych, bardzo pomocna pasażerom chcącym skorzystać z laptopa w czasie jazdy.

w drodze

Piątą rzeczą, którą warto mieć w samochodzie, jest alkomat. Rozsądny człowiek po spożyciu alkoholu nie wsiada za kierownicę. Jednak są sytuacje, kiedy na przykład będąc na grillu u kolegi, wypijemy jedno piwo i na drugi dzień uważamy, że spokojnie możemy prowadzić auto. Czy na pewno? A może wypiliśmy więcej, może skończyło się nie tylko na piwie? Zanim wsiądziemy za kierownicę, warto sprawdzić naszą trzeźwość. Na rynku dostępne są różne alkomaty od profesjonalnych po takie do użytku prywatnego. Na szczęście te drugie nie są bardzo drogie. Uważam, że każdy dorosły ma prawo spożywać alkohol, ale nikt nie ma prawa być nietrzeźwym kierowcą. Warto zakupić takie urządzenie i mieć pewność, że wsiadając za kierownicę, nie stworzymy zagrożenia na drodze. 

alkomat

Szóstą rzeczą jest lodówka samochodowa. Podczas długich podróży przechowamy w niej żywność i schłodzimy napoje. Zapakować możemy do niej ulubione dania, które spałaszujemy w drodze. Takie rozwiązanie pozwoli nam zjeść zdrowo i tanio. Dzięki temu prostemu gadżetowi możemy zjeść posiłek z rodziną na łonie natury, a nie w jakimś przydrożnym barze w strachu o świeżość otrzymanych potraw. Lodówka przydaje się również podczas zakupów, zwłaszcza w okresie letnim. Bezpiecznie przewieziemy w niej mięso, masło czy lody. 

lodówka

Jazda samochodem powinna sprawiać nam frajdę. Nieważne, czy jesteśmy kierowcą czy pasażerem, dobrze jest, gdy czujemy się w aucie komfortowo. Czas w nim spędzony może być przyjemniejszy dzięki drobnym gadżetom. Warto szukać takich rzeczy i dzięki nim ułatwiać sobie życie. Prosta rzecz jak stolik czy organizer może okazać się świetnym rozwiązaniem. Takie małe udogodnienia zaoszczędzą nam nerwów. Pozwolą cieszyć się jazdą i czasem spędzonym z bliskimi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger