8/02/2019

Kilka prostych sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www

Niebawem minie pięć lat, od kiedy mam swoje miejsce w sieci. Powiem Wam szczerze, że założenie bloga nie jest trudne.Większym wyzwaniem jest jego prowadzenie i promowanie. Tworząc swoją stronę, wiedziałam, że poświęcę dużo czasu i energii nie tylko na pisanie tekstów i robienie zdjęć, ale też na zdobywanie wiedzy, dzięki której będę mogła rozwijać swoją stronę. Początki nie były łatwe, choć do pracy przystąpiłam z ogromnym zapałem. Na przestrzeni tych kilku lat były sukcesy, które motywowały do dalszej pracy, ale pojawiały się też chwile zniechęcenia i zwątpienia. Mimo to mój blog nadal istnieje, co mnie bardzo cieszy. Dziś chcę Wam przedstawić kilka sposobów na skuteczne pozycjonowanie strony. Czyli co zrobić, by nasz blog znajdował się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwarki. Jest to bardzo ważna rzecz, która wpływa na sukces i popularność naszej witryny. Zapraszam do dalszej lektury.

pozycjonowanie, SEO, blog


Każdego dnia miliony internautów korzysta z wyszukiwarki Google. Wpisując daną frazę, szukają wyjaśnienia różnych zagadnień. Zazwyczaj znajdują je już na pierwszej stronie. Co możemy zrobić, by nasz blog znalazł się w pierwszej 10 wyświetlanych przez wyszukiwarkę odpowiedzi? Oto kilka rad. Pisząc tekst, starajmy się, aby był merytoryczny i oryginalny. Nie kopiujmy treści z innych stron, nie róbmy błędów. Twórzmy logiczne i jasne treści. Używajmy odpowiednich słów kluczowych. Ważne jest, by były one umieszczone zarówno w tytule, jak i w treści wpisu. Większą siłę mają frazy nie jedno a kilkuwyrazowe tzw. long-tail. Pamiętajmy także, aby nasz tekst był przejrzysty i nie męczył czytelnika. Dzielmy więc go na akapity. 
Jeśli zamieszczamy zdjęcia, opiszmy je również odpowiednimi frazami.

pozycjonowanie, SEO, blog

Na pozycjonowanie stron www ma wpływ również ich techniczne dostosowanie do urządzeń mobilnych (optymalizacja). Dziś wielu ludzi korzysta z internetu w smartfonie czy tablecie. Zadbajmy o to, by nasza strona nie tylko estetycznie wyglądała, ale też szybko się ładowała. Tutaj możemy w prosty sposób zweryfikować sytuację naszej witryny, wyszukując ją w swoim smartfonie. Możemy też skorzystać ze stron, które analizują kwestie techniczne i podpowiadają, co należy zmienić.

pozycjonowanie, SEO, blog

Tworząc tekst, pamiętajmy też, aby zamieścić jego krótki opis. Jeśli skłoni on dużą liczbę osób do wejścia w link, przeglądarka sklasyfikuje go jako popularny i umieści naszą stronę wyżej. 
Istotne jest też, by taki czytelnik pozostał dłużej na naszym blogu. Zachęcajmy więc go do przeczytania innych naszych wpisów powiązanych z tematem. Możemy to zrobić w prosty sposób, zamieszczając w tekście linki do starszych wpisów.
Oprócz linków wewnętrznych istotne w pozycjonowaniu stron są również linki zewnętrzne. Starajmy się zamieszczać odnośniki do naszej strony w różnych serwisach takich jak: Facebook, Twiter, Instagram, a także na innych blogach i stronach.

pozycjonowanie, SEO, blog

Stworzenie interesującego wpisu to połowa sukcesu. Żeby zachęcić czytelnika i przekonać do siebie roboty Google trzeba jeszcze odpowiednio ten tekst przygotować. Jak widzicie, na pozycjonowanie stron www składa się wiele czynników. Wymienione przeze mnie to ich niewielka część. Nie da się ukryć, że wypromowanie wpisu to ciężka praca. Dobrą wiadomością jest to, że nie musimy się z tym sami mierzyć. Możemy poprosić o pomoc specjalistów SEO, którzy profesjonalnie zadbają o naszą stronę. Przeanalizują, doradzą, zaproponują zmiany i różne rozwiązania mające na celu zwiększenie  popularności naszej witryny. 

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. I am actually delighted to read this webpage posts which carries lots of useful data, thanks for providing these kinds of information.

    OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger