6/14/2019

Aurimax spray - ułatwia higienę i wspomaga leczenie zapalenia ucha

Prawidłowa higiena uszu jest bardzo ważna. Czynność ta wbrew pozorom nie wymaga od nas wielkiego wysiłku. Wystarczy przy użyciu wody z mydłem umyć małżowinę i widoczne wejście do przewodu słuchowego, a potem delikatnie osuszyć skórę. Uszka małych dzieci czyścimy zwilżonym wacikiem lub bawełnianą chusteczką. Można też użyć patyczka kosmetycznego, ale tylko na zewnętrznej części ucha. Należy pamiętać, by nie wkładać go do przewodu słuchowego, ponieważ możemy w ten sposób wsunąć w głąb zalegająca tam woskowinę albo uszkodzić błonę bębenkową. Kiedy borykamy się z infekcją ucha lub zatkaniem przewodu słuchowego nadmiarem woskowiny, idziemy do lekarza. Jeśli objawy nie są bardzo nasilone, możemy się wspomóc dostępnymi w aptece preparatami ułatwiającymi usunięcie woskowiny. Dziś chcę Wam zaprezentować jeden z nich: Aurimax spray, który od kilku tygodni pomaga mi w prawidłowej pielęgnacji uszu. Zapraszam do dalszej lektury.

higiena uszu, leczenie zapalenia ucha

Aurimax to wyrób medyczny, który zmiękcza zalegająca woskowinę i pomagają ją łatwo usunąć.
Wspomaga leczenie zapaleń ucha zewnętrznego o etiologii bakteryjnej, wirusowej i grzybiczej. Dzięki właściwościom ściągającym zmniejsza obrzęk przewodu słuchowego. Łagodzi też objawy towarzyszące infekcji ucha takie jak ból i swędzenie. 
Aurimax pomaga w utrzymaniu optymalnej wilgotności i prawidłowej higieny ucha.

Nie należy używać preparatu: jeśli występuje perforacja błony bębenkowej ucha, stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników wyrobu, bezpośrednio po operacji lub zabiegu chirurgicznym przeprowadzonym w obrębie ucha oraz u dzieci poniżej 2 roku życia.

higiena uszu, leczenie zapalenia ucha

Preparat Aurimax mieści się w ciemnej szklanej butelce o pojemności 10 ml (200 pojedynczych dawek). Aplikację produktu ułatwia wygodny atomizer, który po użyciu łatwo jest rozmontować i zdezynfekować. Produkt ma przyjemny rozmarynowo-cytrynowy zapach. Aurimax składa się z olejków, więc jego konsystencja jest tłusta i lejąca.

higiena uszu, leczenie zapalenia ucha

Dozownik pozwala na precyzyjne zaaplikowanie preparatu. Dla ułatwienia na opakowaniu mamy dokładną instrukcję.

higiena uszu, leczenie zapalenia ucha
Aurimax stosuję u mojego synka. Jest on alergikiem i często w jego uszkach gromadzi się woskowina. Ja jako nałogowy użytkownik słuchawek również używam takich specyfików. Zdarza mi się spać ze słuchawkami w uszach, w konsekwencji miewam uczucie przytkania, swędzenie lub wrażenie, że w uchu „coś jest”. Żeby uniknąć nieprzyjemnych wizyt u laryngologa, regularnie używamy preparatów ułatwiających oczyszczanie uszu.
Po wprowadzeniu do przewodu słuchowego środka Aurimax nie czuć dyskomfortu. Nic, nie piecze ani nie boli. Czasem słychać „bąbelkowanie”, podobne do tego, jakie wydaje woda gazowana. Daje się też odczuć delikatne swędzenie. Myślę, że tak się dzieje, bo preparat po prostu rozpuszcza woskowinę. To są moje wrażenia. Synek natomiast stwierdził, że go tylko łaskocze.  
Nie zaobserwowałam żadnych negatywnych skutków używania tego środka. Nie pojawiło się też uczulenie ani zaczerwienienie skóry.

higiena uszu, leczenie zapalenia ucha
Preparat Aurimax spełnia obietnice producenta. Skutecznie i bezinwazyjnie pomaga oczyścić przewód słuchowy z zalegającej woskowiny. Osobiście odczuwam wyraźną różnicę przed i po zastosowaniu tego środka. Uszka synka również są czyste. Uczciwie mogę powiedzieć, że preparat działa. Nie wiem tylko, czy wspomaga leczenie zapalenia ucha, ponieważ nikt z nas nie doświadczył i mam nadzieję, że nie doświadczy tej przykrej dolegliwości. 

Na koniec dodam, że warto mieć taki środek w domowej apteczce. 

Cena: około 20 zł/10 ml

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger