1/30/2019

Rama do obrazu w aranżacji wnętrz

Ramy do obrazów zdobią niejedno arcydzieło. Najczęściej widujemy je w galeriach i muzeach. Wykonywane z różnych materiałów, dostępne w wielu kolorach, świetnie sprawdzają się również jako dekoracja w domu czy mieszkaniu. Można tradycyjnie zawiesić je na ścianie, ale nie jest to ich jedyne zastosowanie. Jak jeszcze można wykorzystać ramę i ramki, tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Serdecznie zapraszam.

Rama do obrazu
Rama do obrazu nie musi być tylko oprawą dzieła malarza. Choć zazwyczaj w ten sposób jest wykorzystywana. Chcąc oryginalnie zaaranżować swoje mieszkanie, możemy w ramy oprawić zdjęcia z albumu rodzinnego. To świetny pomysł na przedstawienie historii swojej rodziny lub etapów rozwoju naszych dzieci. W ramie można umieścić jedno lub wiele zdjęć. Oryginalnie będą też wyglądać  zawieszone na sznurku rozciągniętym między ramionami ramki.

Rama do obrazu

W ramki możemy oprawić też plakaty, ilustracje z książek, grafiki, wycinki z gazet lub rysunki dzieci. Dobrym pomysłem, choć bardziej pracochłonnym jest umieszczenie w ramie kompozycji z suszonych roślin lub ze skrawków materiałów. Skarby w postaci kamyczków, patyków, muszelek, które przywieźliśmy z wakacji, nie musimy trzymać w szufladzie. Wystarczy przytwierdzić je do zwykłej kartki lub jakiejś płytki i umieścić w ramce. Stworzymy w ten sposób oryginalną kompozycję, która nie tylko będzie cieszyć oko, ale też przywoła wspomnienia.

Rama do obrazu

Ciekawym pomysłem jest oprawienie w ramę tablicy korkowej lub kredowej. Takie miejsce, gdzie wszyscy członkowie rodziny zostawiają sobie ważne informacje, również może stanowić element dekoracyjny.
Ramką można też otoczyć włącznik światła lub kontakt. W ten sposób możemy w oryginalny sposób zaakcentować zwykły przedmiot codziennego użytku. Kolejnym sposobem na wykorzystanie ramki może być jej użycie jako miejsca gdzie zawiesimy klucze, torbę lub płaszcz. 

Rama do obrazu

Rama sama w sobie może być ciekawym elementem ozdobnym. Wiele pustych ram i ramek zawieszonych na ścianie przykuje uwagę naszych gości i pobudzi wyobraźnię. Ramy możemy wykorzystać do oprawy luster. Mogą też stanowić element mebla jako drzwiczki szafki czy nogi stolika. 

Rama do obrazu
Rama do obrazu w aranżacji wnętrza odgrywa istotną rolę. To ona zdobi nasze ściany, nadaje jej charakteru, ociepla pomieszczenie. Oprawiając w nią proste przedmioty, możemy stworzyć oryginalne kompozycje. Nie potrzebujemy do tego dużego budżetu. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. 


Podzielcie się w komentarzu swoimi pomysłami na wykorzystanie ram i ramek. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger