9/16/2018

Zdobądź dotacje na innowacje

Założenie własnej firmy wymaga wiele wysiłku, załatwiania formalności oraz nakładu finansów. Ciężka praca, nieprzespane noce, kilometry wydeptane w urzędach, a wszystko po to, by mieć coś własnego. Brak wymagającego szefa w dużej mierze rekompensuje włożony wysiłek. Kiedy już mamy tę swoją „perełkę” staramy się, by była wyjątkowa. Pielęgnujemy, promujemy, stajemy na głowie, by trybiki w tej machinie dobrze się kręciły. Żeby firma prężnie się rozwijała, wprowadzamy innowacyjne rozwiązania. Zazwyczaj są one bardzo kosztowne, dlatego warto postarać się o unijne dotacje. 

Fundusze na innowacyjność
Dzięki takim środkom można sfinansować prowadzenie prac badawczych, budowę infrastruktury do badań, stworzenie pionierskich urządzeń, produktów i usług. Można też udoskonalić metodę produkcji stosowaną dotychczas w przedsiębiorstwie. Takie rozwiązania pomagają rozszerzyć swoją działalność, podnieść wartość swojej firmy oraz wyróżnić się na tle konkurencji. 
O fundusze na innowacyjność mogą starać się małe, średnie i duże firmy. Jak więc zdobyć takie dofinansowanie? Do wyboru mamy kilka programów europejskich, ale najpierw musimy mieć projekt. Potem należy złożyć wniosek. Jeśli zależy nam na zaakceptowaniu naszego pomysłu, a co za tym idzie otrzymaniu środków na jego wdrożenie, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. 

Fundusze na innowacyjność

Należy wziąć pod uwagę fakt, iż to, co wydaje się dla nas świetnym rozwiązaniem, w oczach osób oceniających nasz projekt może już takim nie być. Dzięki firmom oferującym profesjonalną pomoc podczas starania się o dofinansowanie mamy większe szanse na powodzenie. Pracujący w nich ludzie „znają się na rzeczy”. Rzetelnie sprawdzą nasz projekt, pomogą przygotować dokumentację. Uzyskamy asystę przy zawieraniu umowy o dofinansowanie oraz rozliczeniu projektu zgodnie z wymogami. Takie wsparcie jest budujące, dzięki niemu wiemy, w jakim iść kierunku, gdzie się udać i co załatwić by szybko i bez dużego wysiłku uzyskać dotację. 

Fundusze na innowacyjność

Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem. Często wkładamy w to całe serce, poświęcamy czas i energię. Jeśli zależy nam na jej rozwoju, warto skorzystać z pomocy i złożyć wniosek o dofinansowanie. Dzięki wdrażaniu innowacyjnych pomysłów możemy sprawić, że nasza firma będzie wyróżniać się na rynku, zwiększymy też sprzedaż produktu lub usługi i co najważniejsze podniesiemy swoją konkurencyjność. 

3 komentarze:

  1. Ja chyba nie nadawałabym się do bycia bizneswoomen :) chociaż kto wie, co życie przyniesie :) Nigdy nie mówię nie, choć niestety to ciężka praca

    OdpowiedzUsuń
  2. To na pewno. Praca jako bizneswoman to nie jest prosta sprawa. Ja zaczęłam działalność za pomocą dofinansowania z UE i teraz moja firma super prosperuje i śmiało mogę się nazwać bizneswoman ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dotacje to świetna opcja dla osób, które dysponują niezbyt dużym budżetem. Osobiście korzystałam z takiej dotacji w celu założenia własnej firmy i to była najlepsza decyzja :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger