9/18/2018

Płynna keratyna oraz Szamponowe serum keratynowe od BingoSpa

Jako właścicielka długich włosów lubię testować kosmetyki do ich pielęgnacji. Często sięgam po nowości pojawiające się na rynku, ale też wracam do sprawdzonych specyfików. Staram się nie krzywdzić mojej czupryny. Nie farbuję, nie rozjaśniam włosów, rzadko używam też prostownicy i suszarki, mimo to nie zawsze są one w dobrej kondycji. Od kilku tygodni testuję zestaw od BingoSpa: Płynną 100% keratynę i Szamponowe serum keratynowe. Zadaniem tych kosmetyków jest regeneracja, wygładzenie i wzmocnienie włosów. Jak się u mnie sprawdziły, tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Serdecznie zapraszam.

Płynna keratyna i Keratynowe szamponowe serum BingoSpa

Płynna 100% keratyna BingoSpa jest to surowiec kosmetyczny o charakterystycznym niezbyt przyjemnym zapachu. Zawiera mniejsze cząsteczki protein keratynowych, które wnikają do wnętrza włosa, naprawiając w nim zniszczenia.
Nasze włosy są narażone na działanie szkodliwych czynników takich jak: wiatr, promienie słoneczne, wysoka i niska temperatura. Ulegają też uszkodzeniom podczas codziennych czynności: mycie, czesanie czy zabiegi fryzjerskie. 
Keratyna naturalnie występuje we włosach, jednak gdy dochodzi do jej ubytków, stan włosa się pogarsza, jest mniej elastyczny i bardziej skłonny do uszkodzeń. Dzięki płynnej keratynie możemy uzupełnić te braki i w ten sposób zregenerować strukturę włosa. 

Płynna keratyna 100% BingoSpa

Jakie właściwości ma płynna keratyna? 
Przede wszystkim wzmacnia włosy, przywraca im zdrowy wygląd, poprawia elastyczność i nadaje połysk. Ułatwia układanie i poprawia ich skręt. Zabezpiecza przed uszkodzeniami oraz rozdwajaniem się końcówek. Keratynę można więc stosować nie tylko w pielęgnacji włosów wymagających regeneracji, ale też używać na zdrowe włosy w celu ochrony ich przed czynnikami zewnętrznymi i zniszczeniami.
Keratynę należy nanieść na wilgotne włosy, następnie je rozczesać i następnie wysuszyć suszarką. Zabieg wykonywać po każdym myciu włosów, aż do uzyskania pożądanych efektów.

Płynna keratyna 100% BingoSpa

Płynna keratyna od BingoSpa mieści się w plastikowej butelce o pojemności 100 ml. Aplikację kosmetyku ułatwia wygodny atomizer. Keratyna ma postać brunatnego płynu o dosyć specyficznym zapachu przypominającym przyprawę „maggi”. Woń ta na początku była dla mnie nie do zniesienia, bardzo mi przeszkadzała. Na włosach utrzymywała się długo. Nawet gdy po kolejnym umyciu jej nie użyłam, nadal czułam ten zapach. Za pierwszym razem keratynę nałożyłam bezpośrednio na włosy. Płyn ładnie się po nich rozprowadził. Po wysuszeniu rzeczywiście były bardziej elastyczne i wygładzone. 

Płynna keratyna 100% BingoSpa

Zapach jednak mi przeszkadzał, dlatego postanowiłam nie używać tego kosmetyku solo, ale łączyć go z odżywkami. Mieszam na dłoni oba kosmetyki, a następnie nakładam na włosy. Dzięki temu zapach keratyny nie jest już tak drażniący i zmniejszam ryzyko przeproteinowania włosów. Moja czupryna nie potrzebuje silnej regeneracji, więc taka opcja jak najbardziej mi odpowiada.
Jak wspomniałam na początku, płynną keratynę używam od kilku tygodni. Stosuję ją co 2 mycie. Dzięki niej moje włosy są gładsze, mocniejsze i mniej się puszą. Nie łamią się podczas czesania. Z efektu jestem bardzo zadowolona. 
Cena: 90 zł (w promocji 5,50 zł).

Keratynowe serum szamponowe ze spiruliną BingoSpa Fitness

Wraz z płynną keratyną otrzymałam Keratynowe serum szamponowe ze spiruliną BingoSpa Fitness. Kosmetyk ma zadanie oczyścić, zregenerować, wygładzić i poprawić kondycję włosów bez konieczności stosowania dodatkowych preparatów pielęgnacyjnych. 
Używamy go jak zwykłego szamponu, czyli rozprowadzamy na mokrych włosach, delikatnie wcieramy we włosy i skórę głowy, następnie spłukujemy. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć.

Keratynowe serum szamponowe ze spiruliną BingoSpa Fitness

Kosmetyk mieści się w plastikowej butelce o pojemności 150 ml. Małe i poręczne opakowanie pozwala nam na zabranie szamponu na przykład w podróż. Butelka zamykana jest na zatrzask, który bardzo dobrze się trzyma i nie pozwala na przypadkowe wylanie się kosmetyku. Otwór w zakrętce dozuje odpowiednią ilość produktu.

Keratynowe serum szamponowe ze spiruliną BingoSpa Fitness

Szampon jest bezbarwny. Konsystencja jego jest gęsta, powoli rozpływa się po dłoni. Świetnie łączy się z wodą, tworzy przy tym delikatną pianę. Na włosach rozprowadza się bez problemu. Dobrze, ale nie mocno się pieni i łatwo spłukuje. Pozostawia włosy czyste, miękkie i wygładzone. Rzeczywiście tak jak sugeruje producent, w przypadku mojej czupryny można już nie używać dodatkowych odżywek. Bez większych problemów mogę rozczesać włosy. Po wysuszeniu są miękkie, wygładzone, łatwo się układają, są bardziej elastyczne i mniej się puszą. 

Keratynowe serum szamponowe ze spiruliną BingoSpa Fitness

Polubiłam ten szampon, nie tylko za to, że szybko poprawia kondycję włosów, ale też za jego delikatny i przyjemny ziołowo-kwiatowy zapach. Chętnie używam tego kosmetyku, choć nie przy każdym myciu. Tak jak w przypadku płynnej keratyny i tutaj postanowiłam zachować umiar z obawy przed przeproteinowaniem włosów.
Cena: 9 zł.

Płynna keratyna 100% BingoSpa

Zestaw od BingoSpa sprawdził się na mojej przesuszonej po lecie czuprynie. Dzięki tym kosmetykom włosy odzyskały blask i sprężystość, lepiej się układają, nie łamią się podczas czesania. Ich kondycja wyraźnie się poprawiła. Jestem zadowolona z efektu. Z płynną keratyną miałam do czynienia po raz pierwszy. Przyznam szczerze, że nie urzekła mnie swoim zapachem. Jednak szybko poprawiła stan moich włosów, dlatego nadal będę ją stosowała. 

Znacie te kosmetyki? Mieliście do czynienia z płynną keratyną? Podzielcie się swoim doświadczeniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger