5/07/2018

Czysta i lśniąca łazienka dzięki Dix Professional

Sprzątanie łazienki nie jest moim ulubionym zajęciem. Zmaganie się z uporczywym kamieniem i zaciekami doprowadza mnie do szału. Największym wrogiem jest mydło w kostce, które zostawia okropny tłusty osad. Niestety, nie wszystkie detergenty sobie z nim radzą. Jakiś czas temu od Gold drop dostałam do testu specjalistyczne środki czyszczące Dix Professional. Zadaniem tych produktów jest skuteczne usuwanie trudnych zanieczyszczeń. Jak sprawdziły się w mojej łazience, tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszam.  

Dix Professional


Dix Professional to linia, która składa się z 6 preparatów. Dwa z nich: mleczko w sprayu do kuchni oraz preparat Ekspress cleaner do czyszczenia kominków i grilli pokazywałam tutaj
Dziś opowiem o pozostałej czwórce. Środki te przeznaczone są głównie do czyszczenia łazienki, ale znajdują zastosowanie również w innych pomieszczeniach. 

Zacznę od Płynu uniwersalnego - plastik, płytki, fugi.
Środek do czyszczenia plastiku np. ram okien PCV czy mebli ogrodowych. Używam go też do mycia plastikowej kuwety. Świetnie sprawdzi się przy oczyszczaniu fug i powierzchni ceramicznych. Można go także używać do zmywania tłuszczu i przypaleń. 
Skład: 5-15%: niejonowy środek powierzchniowo czynny, <5%: anionowy środek powierzchniowo czynny, <5:sól EDTA, konserwant (Benzisothiazolinone, Methylisothiazolinone). Zawiera: d-limonene, p-menta-1,8-dien.

Dix Professional Płyn uniwersalny - plastik, płytki, fu

Płyn ma przyjemny cytrusowy zapach. Po rozpyleniu tworzy delikatną pianę, która rozpływa się po czyszczonej powierzchni. Bardzo dobrze radzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Z łatwością usunął szare zacieki na plastikowych ramach okien. Z fugami także świetnie sobie radzi. Szybko rozpuszcza zabrudzenia, dzięki temu nie tracę czasu i co najważniejsze, nie muszę nadmiernie szorować czyszczonej powierzchni. Środek łatwo się spłukuje i nie pozostawia po sobie zacieków. 

Dix Professional Płyn uniwersalny - plastik, płytki, fu

Cena: około 8 zł/500 ml. Dostępny tutaj

Kolejny płyn to Dix Professional- Mleczko w sprayu do łazienki. 
Środek ten usuwa uciążliwe zabrudzenia takie jak osad z mydła i kamienia. Ma wyczuwalny, chemiczny zapach, ale nie jest on drażniący. Płyn po rozpyleniu tworzy gęstą, mleczną pianę, która powoli się rozpływa. Na powierzchni łatwo i równomiernie się rozprowadza. 

Dix Professional- Mleczko w sprayu do łazienki.

Najczęściej używam go do czyszczenia umywalki i wanny. Skutecznie usuwa osad i brud, nie rysując przy tym powierzchni. Bez problemu się spłukuje i jest wydajny. 
Skład: <5%: niejonowy środek powierzchniowo czynny, <5%: anionowy środek powierzchniowo czynny, kompozycja zapachowa, konserwanty (Benzisothiazolinone, Methylisothiazolinone).

Dix Professional- Mleczko w sprayu do łazienki.

Cena: około 8 zł/500 ml. Dostępny tutaj

Trzeci środek to Dix Professional - Kabiny prysznicowe.
Płyn przeznaczony do czyszczenia kabin prysznicowych. Nadaje się również do mycia powierzchni ceramicznych i fug. Usuwa osad z mydła i inne zabrudzenia. Zawiera aktywny filtr ochronny, który zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń. Dzięki temu woda spływa po umytej powierzchni, nie pozostawiając zacieków. Ta cecha najbardziej mi się podoba. Nie trzeba wycierać kabiny, wystarczy tylko spłukać, a jej ściany będą czyste i pozbawione kropel wody. 

Dix Professional - Kabiny prysznicowe

Chętnie używam go również do mycia płytek i umywalki, gdzie skutecznie zapobiega gromadzeniu się osadu z mydła. 
Skład: <5%: niejonowe środki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa (Linalool), konserwant (Benzisothiazolinone, Methylisothiazolinone).

Dix Professional - Kabiny prysznicowe
Cena: około 8 zł/500 ml. Znajdziecie go tutaj

Ostatni środek to Dix Professional - Kamień i rdza. 
Preparat przeznaczony do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Usuwa osad z mydła i kamienia rdzę, a także wszelkiego rodzaju brud i tłuszcz. Produkt sprawdza się zarówno podczas czyszczenia armatury łazienkowej, czy kabiny prysznicowej, jak i przy myciu powierzchni chromowanych lub ze stali nierdzewnej w kuchni. Środek jest silny i skuteczny. Poradził sobie z bardzo starym osadem z kamienia, na którym poległy inne środki. 

Dix Professional - Kamień i rdza.

Po rozpyleniu tworzy białą pianę, która dosyć szybko spływa. Jeśli walczymy z uporczywym zabrudzeniem, to środek trzeba kilka razy aplikować, aby je w końcu usunąć. Ewentualnie możemy nasączyć nim gąbkę lub ściereczkę i położyć ją w miejscu zabrudzenia. Moim zdaniem płyn powinien być gęstszy. Poza tym ma on same plusy. Zapach jego jest świeży i przyjemny. Skutecznie usuwa trudne zabrudzenia. Rozpuszcza osady oraz rdzę. Dobrze się spłukuje i nie tworzy zacieków. Jest uniwersalny, sprawdza się w łazience i kuchni. 
Skład: <5%: niejonowy środek powierzchniowo czynny, kompozycja zapachowa.

Dix Professional - Kamień i rdza.
Cena: około 8 zł/500 ml. Dostępny tutaj

Wszystkie płyny umieszczone są w plastikowych butelkach wyposażonych w wygodne rozpylacze. 
Dodatkowo posiadają blokadę w postaci przekręcanej końcówki. Mimo to pamiętajcie, by takie preparaty trzymać poza zasięgiem dzieci. 

Dix Professional

Środki do czyszczenia Dix Professional okazały się bardzo skuteczne. Dzięki nim sprzątanie łazienki nie jest już dla mnie tak męczące. Wszystkie poradziły sobie ze znienawidzonym przeze mnie osadem z mydła. Nie straszny był im również kamień i rdza. Produkty mają świetną jakość i przystępną cenę. Cieszę się, że mogłam je poznać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger