4/30/2018

Pamiątka Chrztu Świętego - moje propozycje prezentów

Chrzest Święty to sakrament wprowadzający do życia chrześcijańskiego. Zazwyczaj przyjmują go małe dzieci. Ja zostałam ochrzczona, gdy miałam miesiąc, więc oczywiście nie pamiętam tego wydarzenia. Mam za to pamiątkę w postaci obrazu z adnotacją o przyjętym sakramencie. Oprócz niego dostałam jeszcze srebrny medalik na łańcuszku. Kiedy koleżanka zaprosiła mnie na chrzciny swojej córeczki, zastanawiałam się jaki prezent wybrać, by dziecko miało pamiątkę na długie lata. Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji. Zapraszam.

prezenty na chrzciny

Pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy, kiedy wybierałam prezenty na chrzciny, był medalik. Stwierdziłam jednak, że taki podarek jest zarezerwowany dla rodziców chrzestnych. Niemniej medalik czy krzyżyk to rzecz, która przetrwa lata i według mnie nie może go zabraknąć wśród prezentów dla maleństwa.
Jeśli nie medalik to może złota bransoletka? To idealny prezent dla dziewczynki. Do tego eleganckie pudełko z indywidualnym grawerem. Uważam, że jest to świetny i praktyczny prezent. Może nie od razu dziecko będzie mogło ją nosić, ale jako nastolatka czy już dorosła kobieta jak najbardziej.
Prezenty na chrzciny
Moją kolejną propozycją jest Biblia dla najmłodszych. Książka, która powinna być w biblioteczce każdego małego chrześcijanina. Pisana przystępnym językiem z kolorowymi ilustracjami na pewno zachęci dziecko do poznawania historii ze Starego i Nowego Testamentu.
Prezenty na chrzciny
Album w formie książki? Czemu nie? Zamiast szukać zapisanych plików w chmurze czy innych miejscach do przechowywania zdjęć, których swoją drogą pewnie jeszcze mnóstwo powstanie, mamy wszystko w pięknie oprawionej książce. Taki album z wywołanymi zdjęciami za 20 czy 30 lat przywoła wspomnienia nie tylko dorosłego już dziecka, ale i jego rodziców. Oczywiście zdjęcia w nim umieszczone nie muszą być tylko z chrzcin. Można również dołączyć fotografie z pierwszych lat życia dziecka.
Prezenty na chrzciny
Do Biblii i albumu warto dołączyć grawerowaną plakietkę z indywidualną adnotacją.

Prezenty na chrzciny
Wśród prezentów na chrzciny nie może zabraknąć obrazka z aniołkami. Obrazy mogą mieć różne kształty, tj. prostokąt, kwadrat, owal czy nawet serce. Ten ostatni kształt bardzo mi się podoba. Obrazek świetnie będzie się prezentował na szafce przy łóżku dziecka. Umieszczona z tyłu tabliczka z grawerowaną dedykacją sprawi, że zawsze będzie wiadomo, do kogo należy ta pamiątka.

Prezenty na chrzciny

Prezenty na chrzciny

Na koniec coś nieklasycznego. Moją uwagę przykuła poduszka ze spersonalizowanym nadrukiem. Prezent, który od początku będzie służył dziecku, kto wie, może stanie się ulubioną podusią Gabrysi.

Prezenty na chrzciny

Chrzciny to ważny dzień w życiu chrześcijanina. Większość osób przyjmuje ten sakrament jako bardzo małe dziecko, więc nic z tego nie pamięta. Od nas dorosłych, zależy, w jaki sposób upamiętnimy to wydarzenie. Nieważne czy będzie to medalik, obrazek, srebrna grzechotka czy wymyślna pozytywka, ważne by został on dany z miłości, w dobrej wierze i zamiarem upamiętnienia tego wyjątkowego sakramentu.

Podobają Wam się takie prezenty?
Pochwalcie się pamiątkami ze swojego chrztu.

3 komentarze:

  1. Moja córka ma niedługo chrzciny i bardzo chciałabym jakoś upamiętnić to wydarzenie. Na pewno skorzystam z Twoich pomysłów, dzięki! anikapietruszko.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny post! Bardzo przydatny na przyszłość, przeleciałam go dosłownie w 2 minuty tak przyjemnie się go czyta <3

    PS Pięknie piszesz o Sakramencie :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger