3/22/2018

Przegoń nudę z wydawnictwem OLIMP

Przyszła wiosna a wraz z nią śnieg i mróz. Choć słońce próbuje nas ogrzewać to bez szalika i rękawiczek lepiej nie wychodzić z domu. Musimy cierpliwie czekać, aż przyjdą ciepłe dni, wówczas będziemy mogli spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Teraz najchętniej owinęłabym się ciepłym kocem i spała, ale mój synek mi na to nie pozwoli. Dobrym sposobem na zajęcie nudzącego się w domu smyka jest nauka przez zabawę. Jakiś czas temu od wydawnictwa OLIMP otrzymałam pięć książeczek. Kolorowe i pełne ciekawych zadań skutecznie zajmują mojego urwisa, a ja w spokoju mogę popijać ciepłą herbatkę. Co dokładnie zawierają te książeczki i jak wpływają na rozwój maluszka, tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszam.


„Do zagrody po przygody ruszaj z Almą i Adorkiem”
Alma i Adorek to dwa pieski, które zwiedzają gospodarstwo i pomagają dziecku poznać mieszkające tam zwierzątka. Książeczka ma 24 strony, na każdej z niej znajdziemy zadanie dotyczące innego zwierzęcia. Dziecko może kolorować obrazki, dokańczać rysunki, szukać odpowiedniej drogi w labiryncie. Poza tym w książeczce jest 32 naklejki, którymi należy uzupełnić ilustracje. 

Książeczki dla dzieci

Ciekawym dodatkiem jest quiz obrazkowy. Do dyspozycji mamy 32 kartoniki z pytaniami dotyczącymi zwierząt domowych i gospodarskich. Do zabawy można zaprosić rodziców, rodzeństwo lub kolegów. Każde pytanie ma 3 odpowiedzi. Zwycięża ten, kto prawidłowo odpowie na najwięcej pytań i tym samym zbierze największą ilość karteczek. 
Książeczka pomaga dziecku rozwijać zdolności plastyczne, ćwiczy postrzeganie i logiczne myślenie. Ponadto dziecko poznaje zwierzątka i ich odgłosy. Znajdziecie ją tutaj.„Pełne magii i uroku poznajemy pory roku” to książeczka podzielona na cztery części. Każda z nich poświęcona jest jednej porze roku. Do rozwiązywania zadań zachęcają bohaterowie książeczki Kasia i Staś. Na 36 stronach dziecko znajdzie mnóstwo łamigłówek, labiryntów, zadań polegających na dokończeniu rysunku, czy znalezieniu różnic, no i oczywiście wiele obrazków do kolorowania. 
Książeczka wzbogacona została o 32 kolorowe naklejki, którymi  można uzupełniać rysunki. 

Książeczki dla dzieci
W środku znajdziemy również quiz obrazkowy, a w nim aż 32 pytania. Jest to zabawa dla 2 lub więcej osób. Gracze mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat pór roku, np.: Jakie opady są charakterystyczne dla jesieni? Jakie zwierzę budzi się ze snu zimowego? Co jest ulubionym pokarmem dla dzików? Każda karteczka ma odpowiedź w formie obrazków, co jeszcze bardziej zachęca dziecko do zabawy. Książeczkę znajdziecie tutaj.

Książeczki dla dzieci
Kolejne dwie książki zawierające zadania dla przedszkolaka są z serii „Miś Fabiś”. Ich bohaterem jest sympatyczny niedźwiadek, który zachęca dziecko do zabawy. 
„Miś FABIŚ Rysujemy, malujemy, cały świat kolorujemy!” Książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. Zawiera 35 zadań i łamigłówek. Dziecko poznaje kształty, uczy się nazywać części ciała, łączy odpowiednie elementy i rozwiązuje labirynty. Książeczka przybliża sytuacje i czynności z dnia codziennego, np.: Co to jest rodzina? Jakie mamy pory dnia? Jakie posiłki? Jak się ubieramy i jakich przyborów używamy podczas mycia? 

Książeczki dla dzieci

Mnóstwo zagadek, kolorowanek, labiryntów oraz rysowania po śladzie. Książeczka pozwala rozwijać twórczość artystyczną, kojarzenie oraz sprawność manualną.
Kolorowe naklejki, których jest aż 60 są dodatkową atrakcją. Książeczkę znajdziecie tutaj.

Książeczki dla dzieci
„Miś FABIŚ Zabawy logiczne, nie tylko matematyczne!” Książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku 4-7 lat. Tym razem niedźwiadek zabiera dziecko w świat matematyki. Na 35 stronach znajduje się wiele zadań i łamigłówek. Podoba mi się, że dziecko najpierw poznaje cyferki i każde kolejne zadanie utrwala tę wiedzę. Stopień trudności się zwiększa i po cyfrze 10 pojawiają się bardziej skomplikowane zadania. Dziecko ćwiczy spostrzegawczość, kojarzenie i logiczne myślenie. 

Książeczki dla dzieci
W prosty i zabawny sposób zapoznaje się z matematyką. Książeczka zawiera 60 naklejek, które uatrakcyjniają naukę. Książeczkę znajdziecie tutaj.

Książeczki dla dzieci
Ostatnia książeczka zatytułowana „Od RYSOWANIA do PISANIA – kreska ZA kreską” zawiera 68 stron ćwiczeń grafomotorycznych, czyli takich, które uczą poprawnego rysowania i pisania. Zadaniem dziecka jest wierne odtworzenie zaproponowanego wzoru, kreślenie linii o różnych kształtach i w odpowiednim kierunku To świetny wstęp do poprawnego pisania. Ćwiczenia na początku są proste, ale każde kolejne jest już trudniejsze. Pojawiają się bardziej zakręcone szlaczki, wymagające większego skupienia i wysiłku. 

Książeczki dla dzieci

Książeczka nie ma kolorowych obrazków, jednak jest coś, co zachęca dziecko do pracy. Jest to przezroczysta, plastikowa wkładka oraz marker suchościeralny. Możemy nałożyć wkładkę na daną stronę i markerem po niej pisać. Jeśli dziecku coś się nie uda, to szybko może zetrzeć linię i zacząć od nowa. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie. Pamiętam, jak sama uczyłam się pisać i szlaczki nie wychodziły mi idealnie. Ścierałam je gumką i często się złościłam, bo wszystko się rozmazywało albo zginała się kartka. Tutaj nie będzie tego problemu. 

Książeczki dla dzieci
Co daje dziecku ta książeczka? Po pierwsze ćwiczy motorykę rąk, prawidłowy uchwyt długopisu, uczy kierunku pisania, oraz ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową i napięcie mięśniowe. Książeczkę znajdziecie tutaj.

Książeczki dla dzieci
Książeczki wydawnictwa OLIMP skutecznie pomogły nam pozbyć się nudy. Synek chętnie rozwiązuje zadania. Naklejki i quiz zrobiły furorę. Jeszcze przed snem mój urwis chce przejrzeć i zdecydować, które zadania zrobi następnego dnia. To dowód na to, że książki edukacyjne dla przedszkolaków wydawnictwa Olimp są bardzo angażujące. Zawarte w nich zadania są ciekawe i odpowiednie do wieku maluszka. Ponadto książeczki są solidnie wykonane. Kartki są grube i dokładnie spięte. Wszystko jest kolorowe i przejrzyste. Dziecko świetnie się bawi, a przy tym uczy. Polecam. 
Obecnie możecie skorzystać z atrakcyjnych rabatów. Zapraszam na stronę wydawnictwa OLIMP. 

2 komentarze:

  1. To pewnie świetna i kreatywna zabawa :) Ja też zawsze lubiłam takie kolorowanki :) Mega!

    buziaki!
    teddyandcrumb.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger