7/29/2017

„Bajeczki do poduszeczki” wydawnictwo NIKO - przygoda Pingwinka

Kiedy po dniu pełnym harców przychodzi pora na sen, mój maluszek niechętnie maszeruje do łóżka. Nagle przypomina sobie, że nie bawił się jeszcze traktorkiem, albo nie rysował. Żeby go wyciszyć i zachęcić do wypoczynku czytam mu bajeczki. Jakiś czas temu trafiła w nasze ręce książeczka z serii „Bajeczki do poduszeczki” wydawnictwa NIKO, której bohaterem jest mały Pingwinek. Jesteście ciekawi jaką przygodę przeżył ten uroczy ptaszek? Zapraszam na recenzję.

„Bajeczki do poduszeczki” NIKO
„Bajeczki do poduszeczki” to seria 5 książeczek o przygodach małych zwierzątek. Pisane wierszem, poprawiają maluszkom nastrój, uspokajają, przygotowują do snu, a przy tym uczą dobroci, miłości i wrażliwości. 

„Bajeczki do poduszeczki” NIKO
Bohaterem naszej książeczki jest mały Pingwinek, który znalazł kostkę lodu. Przez cały dzień się nią bawi. Kostka służy mu jako piłka, scena do tańców, sanki i statek. Małemu Pingwinkowi towarzyszy Mewa, która odgrywa tutaj rolę „mądrej głowy”. Mówi Pingwinkowi, że jedną kostką lodu może bawić się na wiele sposobów. Przypomina również, by kończył harce, bo zbliża się noc i musi wracać do domu. Pingwinek nie bardzo słucha rad mewy, woli bawić się aż do zachodu słońca. 
Jednak zmęczenie bierze górę i nasz bohater słodko zasypia.  

„Bajeczki do poduszeczki” NIKO

„Bajeczki do poduszeczki” NIKO


„Bajeczki do poduszeczki”

Książeczka jest wykonana z grubego kartonu. Jej wymiary to 15x15cm. Jest solidnie zrobiona, dzięki temu szybko nie oprze się małym rączkom mojego rozrabiaki. 
Piękne, kolorowe rysunki przykuwają uwagę maluszka. Bajeczka jest napisana wesołym rymowanym wierszem, dzięki temu dziecko po pewnym czasie samo dokańcza wersy. 
Książeczka uczy i bawi. Zachęca do wyciągania wniosków, ćwiczy pamięć i co najważniejsze nakłania dziecko, by ułożyło się do snu.

„Bajeczki do poduszeczki” NIKO

„Bajeczki do poduszeczki” NIKO

Mój synek polubił wesołego Pingwinka, z uwagą słucha o jego zabawie z kostką lodu. Podoba mi się, że książeczka jest napisana wesołym, rymowanym wierszem. Przyjemnie się ją czyta. Ponadto uczy dziecko, że jedną zabawką  można bawić się na wiele sposobów oraz o tym, że kiedy przychodzi noc należy zakończyć zabawę i iść do łóżeczka. 
Cena: 5,90 zł. Książeczkę możecie kupić m.in na stronie wydawnictwa NIKO 

A jak idzie zasypianie waszym pociechom? Czytacie, a może opowiadacie im bajki? 
Znacie „Bajeczki do poduszeczki”?
Jeśli nie, to mam dla Was niespodziankę. Na moim fanpageu można wygrać jedną z nich. Zachęcam do udziału, wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie.  3 komentarze:

  1. Graficznie są ślicznie zrobione :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale kolorowe te książeczki.Az miło takie czytać :)
    U mnie jest różnie...raz czytamy raz opowiadamy ;>

    OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger