6/29/2017

Folik Mama - dla prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju maluszka

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Zmienia się nie tylko ciało, ale i dotychczasowe życie. Zanim dziecko przyjdzie na świat, należy zadbać o jego prawidłowy rozwój jeszcze w okresie prenatalnym. Wiadomo, że tryb życia i dieta ma ogromny wpływ na rozwój maluszka będącego w brzuchu mamy. Bardzo ważne jest, by w czasie ciąży zrezygnować z palenia papierosów, picia alkoholu i kawy. Należy też odpowiednio się odżywiać, prowadzić spokojny tryb życia i nie zapominać o ruchu. Istotne jest również przyjmowanie odpowiednich witamin, aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać. Dziś chcę Wam przedstawić suplement diety przeznaczony dla kobiet w ciąży, o wdzięcznej nazwie Folik Mama. Dostarcza on niezbędnych składników takich jak kwas foliowy, jod oraz kwas tłuszczowy DHA. Zapraszam. 

Folik Mama


Kwas foliowy pełni w organizmie szereg istotnych funkcji:
- reguluje wzrostu i funkcjonowanie komórek
- uczestniczy w tworzeniu i dojrzewaniu czerwonych krwinek
- wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego i mózgu
- pomaga w prawidłowej syntezie aminokwasów
- chroni organizm przed rozwojem nowotworów (raka jelita grubego, żołądka, szyjki macicy)
- uczestniczy w produkowaniu serotoniny (hormonu szczęścia )
- pomaga w sprawnym funkcjonowaniu wątroby, jelit i żołądka oraz tworzy sok żołądkowy
- przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia 

W okresie płodowym reguluje rozwój komórek nerwowych. Jego niedobór może wpływać na powstawanie wad ośrodkowego układu nerwowego oraz na niedorozwój łożyska. Może również powodować samoistnie poronienia oraz zmniejszać urodzeniową masę ciała noworodków.

Wady cewy nerwowej u płodu (rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa, bezmózgowie) mogą powstać podczas pierwszych czterech tygodni życia płodowego. Dlatego tak ważna jest suplementacja kwasu foliowego przed zajściem i na początku ciąży.

Folik Mama

Niestety, nasz organizm sam nie syntetyzuje kwasu foliowego, dlatego musimy dostarczyć go z pożywieniem. 
Kwas foliowy znajdziemy w zielonych warzywach liściastych (brukselka, szpinak, kapusta włoska, sałata), pełnych ziarnach zbóż, roślinach strączkowych (fasolka, zielony groszek), szparagach, brokułach, bananach i soku z pomarańczy. Dużą ilość kwasu foliowego zawiera również wątroba (jednak należy pamiętać, że nie powinno się jej spożywać w okresie ciąży).
Mimo zbilansowanej diety nie jesteśmy w stanie zapewnić organizmowi odpowiedniej ilości kwasu foliowego, dlatego by mieć pewność, że nie mamy niedoboru tej witaminy, należy ją suplementować. 
Zaleca się, by kwas foliowy przyjmowała każda kobieta, która może zajść w ciążę. Codzienne przyjmowanie małych dawek kwasu foliowego (0,4 mg/dobę) znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia wad u potomstwa.

Folik Mama

Folik Mama

Folik Mama Pierwszy Trymestr to suplement diety dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży (do około 13 tygodnia ciąży), zawierający składniki, które trudno uzupełnić za pomocą codziennej diety. Należą do nich kwas foliowy, jod i kwas tłuszczowy DHA (nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3).

Folik Mama
W opakowaniu mamy miesięczną kurację, czyli aż 60 miękkich kapsułek. Jak widzicie, są one niewielkie i łatwe do połknięcia. Należy przyjmować 2 kapsułki dziennie, rano lub wieczorem z posiłkiem lub niezależnie od niego.

Folik Mama
Folik Mama
Oprócz kwasu foliowego Folik Mama zawiera także jod, który jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy. Ponadto wspiera funkcjonowanie układu nerwowego oraz utrzymanie odpowiedniego metabolizmu energetycznego. Wspomaga utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych, oraz wpływa pozytywnie na stan skóry. 
Kapsułki Folik Mama dostarczają również DHA, czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które przyjmowane przez kobietę w ciąży wspomagają rozwój mózgu oraz oczu u płodu i dzieci karmionych piersią.

Folik Mama
Folik Mama Pierwszy Trymestr to suplement, który dostarcza trzech bardzo ważnych składników, wspierających prawidłowy rozwój płodu przez pierwszy okres ciąży. 
Cena: ok 30 zł/ 60 kapsułek

W sprzedaży dostępny jest również:
Folik Mama Drugi, Trzeci Trymestr i Laktacja - suplement diety dla kobiet w ciąży od 14. do 40. tygodnia ciąży i w okresie karmienia piersią. Zawiera składniki, które trudno uzupełnić za pomocą codziennej diety: kwas foliowy, jod, kwas tłuszczowy DHA (nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3), magnez i witamina D.
Cena: ok 30 zł/ 60 kapsułek
Folik - zapobiega niedoborom kwasu foliowego u kobiet przed poczęciem i we wczesnym okresie ciąży. Skład: 1 tabletka zawiera 0,4 mg kwasu foliowego. 
Cena: ok.7 zł/ 30 tabletek

Producent: GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o.

Pamiętajcie, żeby przyjmować kwas foliowy, nawet jeśli nie planujecie zachodzić w ciążę. 

4 komentarze:

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger