7/09/2016

Złap kolor z COLOUR CATCHER

Pranie, czynność, którą jedni lubią, inni nienawidzą. Jednak przychodzi ten moment, że trzeba je zrobić. Zwłaszcza kiedy sterta brudnych rzeczy zaczyna straszyć swoją wielkością :)  Sortowanie, główkowanie, co z czym wyprać? A jak wrzucę tę koszulkę i ona zafarbuje? Prać razem czy nastawiać drugie pranie? A gdyby tak nie rozdzielać rzeczy według kolorów przed praniem, tylko wrzucić wszystko razem do bębna? Teraz jest to możliwe dzięki chusteczkom COLOUR CATCHER, które umożliwiają jednoczesne pranie różnych kolorów. Brzmi nieźle, prawda? Dzięki Rekomenduj.to mam możliwość przetestowania tych chusteczek. Jak się u mnie sprawdziły? Zapraszam.

pranie, chusteczki, kolor, farbowanie, testowania czar blog

Chusteczki zapobiegają zafarbowaniu ubrań, umożliwiają pranie różnych kolorów razem. Kolory blakną przy każdym praniu i mogą farbować inne tkaniny. Co więcej, cząstki brudu z jednych tkanin mogą osadzać się na innych, powodując, że ubrania z czasem szarzeją. Dzięki opatentowanej technologii chusteczka działa jak magnes przyciągający do siebie uwalniane podczas prania barwniki i brud, zapewniając ochronę Twojego prania.
1. Mniej sortowania = mniejsza liczba prań. Oszczędność czasu, wody i energii.
2. Chusteczki oraz opakowanie są biodegradowalne i nadają się do recyklingu.
3. Produkt nie uwalnia substancji chemicznych do wody.
4. Certyfikat FSC gwarantuje, że surowce użyte do produkcji chusteczek pochodzą 
z odpowiedzialnych źródeł.

pranie, chusteczki, kolor, farbowanie, testowania czar blog

Chusteczki dostępne są w opakowaniach po 10 i 20 sztuk. Pojedyncza chusteczka ma wymiary 25 cm /11 cm. Ma biały kolor, jest papierowa, sztywna i można ją rozerwać. W praniu się nie rozpada. Nie ma też zapachu.

pranie, chusteczki, kolor, farbowanie, testowania czar blog

Chusteczkę wrzucamy do bębna, na nią układamy pranie, dodajemy detergent i gotowe. Jej zadaniem jest wyłapanie barwników, które oddają rzeczy podczas prania. Na chusteczce osadza się również brud, przez co prane tkaniny nie szarzeją. Chusteczek możemy używać zarówno do prania mechanicznego, jak i ręcznego we wszystkich temperaturach i programach do prania. 
Chusteczki nie uwalniają substancji chemicznych do wody i są biodegradowalne.

pranie, chusteczki, kolor, farbowanie, testowania czar blog

Główną zaletą chusteczek jest zapobieganie zafarbowaniu ubrań podczas prania. Używając ich, nie muszę tracić czasu na sortowanie ubrań. Bez sortowania zmniejsza się liczba prań, oszczędzam energię i czas, bo nie nastawiam prania do  połowy bębna kilka razy, tak jak to robiłam do tej pory.

pranie, chusteczki, kolor, farbowanie, testowania czar blog

Po praniu na chusteczce osadzają się kolory i zabrudzenia. Jak widać na zdjęciu poniżej, chusteczki świetnie sobie radzą. Biała koszulka, mimo że była prana z kolorami, nie została zafarbowana.
pranie, chusteczki, kolor, farbowanie, testowania czar blog

Żeby nie było tak kolorowo :) producent informuje o kilku wyjątkach, kiedy chusteczki mogą nie zadziałać.

,,OSTRZEŻENIE. Niektóre tkaniny są bardziej podatne na utratę koloru: w szczególności bawełna o ciemnych lub intensywnych kolorach. W przypadku tych materiałów zaleca się użycie większej liczby chusteczek. W przypadku silnie odbarwiających się tkanin chusteczki mogą nie zapewnić całkowitego pochłonięcia barwników. Należy zachować ostrożność przy wspólnym praniu ubrań kolorowych z białymi. W przypadku dużej ilości prania (ładunek pralki >6 kg suchej odzieży) zaleca się użycie dwóch saszetek. Nowe kolorowe tkaniny należy prać oddzielnie przez co najmniej 6 prań. Pościel, ręczniki i dżinsy należy zawsze prać osobno''

Przekonałam się o tym na własnej skórze. Przyznam, że zrobiłam to świadomie. Uprałam ścierki kuchenne z fartuchem, gdzie wiedziałam, że on bardzo farbuje. Wcześniej był prany kilka razy ręcznie. Pomarańczowo-brązowy fartuch delikatnie zafarbował wszystkie ścierki na kolor kawy z mlekiem. Do prania użyłam 2 chusteczek, które oczywiście wyłapały kolor, na tyle ile mogły. Jednak do końca sobie nie poradziły. W takim przypadku trzeba użyć więcej chusteczek albo po prostu nie kusić losu :) 

Obecnie do każdego prania używam chusteczek COLOUR CATCHER, oczywiście stosuję się do zaleceń producenta i nie piorę białych czy jasnych rzeczy z mocno farbującymi.  Chusteczki zawsze coś wyłapią, jak nie kolor to brud. Oto przykłady z kilku prań. Pierwsza z lewej jest nieużywana.

pranie, chusteczki, kolor, farbowanie, testowania czar blog

Chusteczki COLOUR CATCHER uważam za pożyteczną rzecz, chętnie je używam. Szczególnie do prania rzeczy dziecka, gdzie czasami trudno jest zebrać ubrania na jedno pranie w podobnym kolorze. Z chusteczkami wrzucam wszystkie kolory razem, nawet jasne rzeczy i jest ok. Chusteczki spełniają obietnicę producenta, wyłapują barwniki i brud, pomagają zachować tkaninom kolory
i oszczędzają mój czas. Nie powiem, że bez nich moje życie było okropne i w pocie czoła, rozczochrana, sortowałam całymi dniami rzeczy do prania. Kiedy otrzymałam chusteczki siedzę
z kawą w dłoni a pranie samo się robi :) Nie, tak dobrze nie jest. Niemniej ułatwiają mi życie. Używając ich, po prostu nie boję się o pranie. Wiem, że chusteczki uchronią je przed zafarbowaniem. Warto mieć takiego pomocnika w domu. 
Cena: od 17 zł za 20 szt.
Moja ocena: 9/10

5 komentarzy:

 1. U mnie by się takie przydały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie używałam takich chusteczek ale zawsze mnie ciekawiło jak działają :) dzięki za wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja miałam taką chusteczkę ale z czegoś innego i faktycznie wyłapują kolor:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie pranie super sprawa, jednak ciekawa jestem jaki byłby efekt ciągłego prania razem, czy nie miałoby to również wpływu po dłuższym okresie prania.
  Kiedyś miałam taką chusteczkę i też wyprałam razem, również efekt zadowalający.
  Fajnie, że udało Ci się testować, sama bym tak chciała :)
  Pozdrawiam
  matkapolka89

  OdpowiedzUsuń
 5. ja się do testowania nie dostałam
  najlepiej dać info,że z mocno farbującym ciuchem chusteczka nie zadziała, jest się usprawiedliwionym na wypadek zafarbowania

  OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger