2/26/2016

Pieluchy toujours - testowanie z TestMeToo

Dwa tygodnie temu dzięki TestMeToo otrzymałam pieluszki toujours. Byłam bardzo ciekawa, jak się sprawdzą. Markę znałam tylko ze słyszenia. Pieluszki widziałam w Lidlu, ale nigdy ich nie kupiłam. Jak się sprawdziły? Zapraszam.

Pieluszki toujours jak już wspomniałam, są dostępne w sieci sklepów Lidl. Na opakowaniu widnieje informacja, że pieluszka zapewnia spokojny sen dziecka, dzięki utrzymywaniu suchości do 12 godzin. Ponadto jest super chłonna i wygodna. Posiada elastyczne boczki. Dopasowuje się do ciała 
i nie ogranicza ruchów dziecka. Jest delikatna i przewiewna, co zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Wyjątkowo chłonny wkład, szybko absorbuje wilgoć i zatrzymuje ją z dala od skóry. Specjalne falbanki zapewniają dodatkową ochronę przed przeciekaniem.

Pieluszki są przyjazne dla skóry, nie zawierają lateksu i mają pozytywną opinię Instytutu Matki 
i Dziecka.


Kolorystyką bardzo przypominają pieluszki Pampers. 
Tak prezentuje się z przodu,


a tutaj tył pieluszki. Piękne, kolorowe motywy przyciągają uwagę maluszka. 


Tak wygląda wewnątrz. Ma duże falbanki, które mają chronić przed przeciekaniem.


Elastyczne, duże boczki pozytywnie mnie zaskoczyły. Są szerokie, dobrze się rozciągają, nie uwierają dziecka podczas chodzenia. Bardzo mocne rzepy to kolejne zaskoczenie. Naprawdę świetnie trzymają się na miejscu, nawet jeżeli kilkakrotnie je oderwiemy i przykleimy z powrotem.


Pieluszka jest rzeczywiście bardzo cienka, w tej kwestii pobiła nawet Pampersa. Po jej rozłożeniu obawiałam się, że jest zbyt duża, ale kiedy założyłam dziecku,  moje obawy się rozwiały. 
Podczas pieluszkowej przygody mojego synka próbowaliśmy różnych pieluszek. Zachwalane przez wielu rodziców Dada okazały się porażką. Grube, toporne, uczulały i odparzały. Były też Babydream, Bella Happy, żadne z nich nie zachwyciły nas. Pampers okazały się strzałem
w dziesiątkę i tej marce jesteśmy wierni. Choć oczywiście próbujemy, testujemy międzyczasie inne marki :) Moje dziecko jest bardzo ruchliwe, dlatego najchętniej używamy pieluchomajtek.
Jest to genialny wynalazek, świetnie się u nas sprawdzają, zwłaszcza że synek jest już dużym dzieckiem i nie położy się do zmiany pieluszki, tę czynność wykonuję na stojąco. 
Na szczęście pieluszki toujours mają tak mocne rzepy, że przed założeniem mogę najpierw skleić pieluszkę, a później założyć ją jak majteczki. Potem robię drobną poprawkę i gotowe ;)

Tutaj porównanie: po lewej pieluszka toujours po prawej pieluchomajtki Pampers.


Dostępne rozmiary pieluszek toujours:


Podsumowując, pieluszki toujours są cienkie, chyba najcieńsze ze wszystkich które do tej pory używaliśmy. Mają zbliżoną kolorystykę do Pampersów, nie przeciekają, posiadają mocne rzepy, nie obcierają boczków dziecka. Nie uczuliły i nie odparzyły skóry synka. Są w miarę wygodne, nie zauważyłam, aby powodowały dyskomfort podczas noszenia. Jednak przyzwyczajona jestem do delikatnych majteczek Pampers, które ładnie opinają ciało synka. W porównaniu z nimi toujours są trochę sztywne i jakby papierowe. Poza tym mam wrażenie, że na pleckach odstają od ciała. 
Minusem jest ich wkład, który niby dobrze absorbuje wilgoć, zamienia ją w żel, ale zdarza się, że skóra czasami jest wilgotna. Najgorsze jest to, że wkład, kiedy jest nasiąknięty, zbija się, przemieszcza i zbiera w jednym miejscu. Taka wisząca kula wygląda dosyć dziwnie i po prostu przeszkadza dziecku. Nigdy tak nie mieliśmy przy Pampersach, tutaj kiedy pieluszka jest pełna, środek się nie przemieszcza i wilgoć jest równomiernie rozłożona w całym wkładzie. 
Myślę, że u mniejszych dzieci, leżących czy siedzących problem z przemieszczającym wkładem nie będzie miał miejsca. 
Ogólnie jestem zadowolona z tych pieluszek i daję im 7/10 punktów. Zdecydowanie są lepsze od Dada, ale gorsze od Pampers. Być może producent na podstawie opinii testerów dokona poprawek
i pieluszki toujors staną się idealne.

Cena: około 28 zł za 30 szt (niedawno była na nich promocja i kosztowały tylko 22zł)

3 komentarze:

  1. też miałam, mnie poza zapachem, przypominały Pampersy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. My używamy pieluszek już tylko w nocy i na wyjazdy do samochodu. Czasem na wyjazdach zdarzy się i w dzień je nosić. Ogólnie pieluszki Toujours zdały test. Dada miałyśmy tylko raz. Dla biegających dzieci najlepsze są pieluchomajtki. A jeszcze lepiej jak dziecko już woła, że coś chce ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger