2/28/2016

Niech Cię kawa cykorią zaskoczy - moje testowanie z Biedronką.

Dzięki programowi Testujemy-Biedronka miałam okazję poznać smakową kawę rozpuszczalną połączoną z cykorią. Wybrana przez testerów kawa, niedługo pojawi się na półkach w sieci Biedronka. Chętnie zgłosiłam się do testu, ponieważ lubię kawę oraz cykorię. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z takim połączeniem, dlatego ucieszyłam się, że będę mogła  jej posmakować. Kawa została wypita, a więc czas na recenzję. Zapraszam.


W pięknym, czerwonym pudełku przyjechało do mnie 4 saszetki kawy. W każdej po 10g proszku.


Wśród nich smaki:
orzechowy
czekoladowo-śliwkowy
karmelowy
chili


Kawa o smaku orzechowym. 
Posiada bardzo ładny, orzechowy aromat. Po zalaniu wodą powstaje apetyczna piana. Kawa smakiem przypomina cappuccino. Niestety po połączeniu z wodą aromat orzecha gubi się i w smaku jest ledwo wyczuwalny. Kawa jest delikatna, niegorzka. Świetnie smakuje zarówno sama,
jak i z dodatkiem mleka lub śmietanki. Bardzo lubię orzechową kawę, ta przypadła mi do gustu choć chciałabym, żeby smak orzecha był intensywniejszy.


Kawa o smaku czekoladowo - śliwkowym.
Świetne połączenie smaków. Zapach ma przyjemny, słodki, kakaowy, zachęca do spożycia.
Po zalaniu ładnie pachnie, wyraźnie przebija się kakao. Smak śliwki gdzieś się gubi. Dominuje kakao i lekki smak cykorii. Ogólnie smakowała mi ta kawa zarówno sama, jak i z mlekiem.Kawa o smaku karmelowym. 
Bardzo ładny, słodki aromat, zachęca do spożycia. Po zalaniu dobrze rozpuszcza się w wodzie
i tworzy apetyczną piankę. W smaku bardzo przypomina cappuccino, jednak w głębi wyczuwalna jest barwa cykorii. Kawa bardzo mi smakowała.


Kawa o smaku chili.
Pierwsze skrzypce gra tutaj cykoria, zarówno w smaku, jak i zapachu. Dobrze się rozpuszcza, tworzy ładną pianę. Chili jest słabo wyczuwalne, lekko piecze w język i to jest jedyny dowód na dodatek chili. Myślę, że spokojnie można zwiększyć ilość papryczki w składzie, wówczas będzie to dobra kawa rozgrzewająca. 

Testowane kawy bardzo mi smakowały. Mam wśród nich swojego faworyta. Jestem tylko zawiedziona ilością, jaką otrzymałam. 40g to zdecydowanie za mało. Chętnie poczęstowałabym kawką rodzinę i znajomych, a tak wystarczyło tylko dla mnie i męża, no ale jak test to test.
Pozostaje mi cierpliwie czekać, aż kawa pojawi się w Biedronce :)

2 komentarze:

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger