11/13/2015

prOVag żel - ochrona i pielęgnacja okolic intymnych.

Infekcje intymne, niemiła przypadłość, która może zdarzyć się każdej z nas. Swędzenie, pieczenie, dyskomfort utrudniają życie. Na szczęście istnieje produkt, który szybko i skutecznie pomoże nam wrócić do zdrowia. Kilkanaście dni temu od portalu Kobiecosc.info otrzymałam do testu prOVag żel. Wcześniej słyszałam o tym produkcie, lecz nigdy dotąd go nie stosowałam. Dziś chętnie podzielę się opinią o nim. Zapraszam.


prOVag żel® to specjalistyczny wyrób medyczny w postaci żelu do zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń okolic intymnych oraz łagodzenia skutków tych zakażeń.
prOVag żel® zawiera cenne dla kobiety substancje wytwarzane naturalnie przez bakterie kwasu mlekowego tzw. metabolity (m.in.: kwas mlekowy, bakteriocyny, aktywne kwasy organiczne). Pomaga utrzymać fizjologiczne, kwaśne pH, zapewniając tym samym naturalną ochronę okolic intymnych przed rozwojem niekorzystnej flory bakteryjnej. Działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwbakteryjnie wobec drobnoustrojów najczęściej wywołujących zakażenia intymne (m.in. C.albicans, C. glabrata, G. vaginalis, E. coli, S. agalactiae)
prOVag żel® nie zawiera konserwantów, barwników i potencjalnych alergenów. Polecany jest kobietom i dzieciom od trzeciego roku życia, a także osobom podatnym na alergie i podrażnienia. 
Po zastosowaniu śluzówka jest nawilżona, odświeżona, a ewentualne podrażnienia złagodzone.
Jest wydajny i komfortowy w użyciu, nie brudzi bielizny. Jego praktyczne opakowanie wystarczy 
aż na 100 aplikacji. Produkt testowany dermatologicznie i ginekologicznie.


prOVag żel® polecany jest kobietom i dzieciom od trzeciego roku życia ze skłonnościami 
do suchości zewnętrznych narządów płciowych, zaburzeń naturalnej mikroflory oraz nawracających stanów zapalnych. 
prOVag żel® można stosować codziennie lub doraźnie w celu:
-  wspomagania leczenia zakażeń bakteryjnych oraz grzybiczych okolic intymnych
-  utrzymania równowagi mikroflory okolic intymnych
-  łagodzenie objawów zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego (pieczenie, świąd, dyskomfort) 
w obrębie zewnętrznych narządów płciowych
- utrzymania fizjologicznego, kwaśnego pH okolic intymnych, które hamuje nadmierny wzrost bakterii i grzybów.
- profilaktycznie w stanach zwiększonego ryzyka wystąpienia stanów zapalnych w okolicach intymnych (antybiotykoterapia, klimakterium, ciąża, po połogu, w cukrzycy, w podróży, po depilacji, saunie, basenie)Składnikami aktywnymi prOVag żelu są metabolity bakterii Lactobacillus, które naturalnie chronią okolice intymne przed niekorzystnymi drobnoustrojami. W skład prOVag żel® wchodzi także: woda oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, gliceryna, hydroksypropylometyloceluiora, alkohol fenyloetylowy, glikol kaprylowy, kompozycja zapachowa.

Dawkowanie: Po umyciu okolic intymnych nałożyć cienką warstwę prOVag żel® na okolice krocza i zewnętrznych narządów płciowych. Żel należy nakładać od przodu w kierunku odbytu. Zazwyczaj wystarczy jedna aplikacja żelu raz dziennie, na noc. W razie potrzeby żel można stosować 2-3 razy dziennie.


prOVag żel zamknięty jest w zgrabnej, poręcznej buteleczce typu airless o pojemności 30 g. Małe opakowanie sprawia, że jest dyskretny. W torebce nie zajmuje dużo miejsca i można go zabrać np. na basen czy siłownię. 
Żel ma gęstą konsystencję, nie rozpływa się i nie rozlewa. Aplikacja jest prosta i wygodna. Żel łatwo się rozprowadza. Jest bardzo delikatny, tworzy niewidoczną powłoczkę, która chroni skórę. Nie klei się i nie brudzi bielizny, choć należy odczekać chwilę po aplikacji, aby skóra stała się sucha. Zapach żelu jest na początku delikatny, przypomina mi kwasowy zapach chleba, z upływem czasu staje się intensywniejszy, lecz nie jest drażniący i nie przeszkadza w jego używaniu. 


Bardzo istotne dla mnie jest, że nie zawiera PEG, parabenów i detergentów. Produkt może być stosowany u dzieci już od 3 roku życia. 
Od kiedy używam tego żelu, nie mam żadnych dolegliwości intymnych, które często uprzykrzały mi życie. Żel nie powoduje podrażnień, wręcz przeciwnie, zastosowany po depilacji idealnie zabezpieczył moją wrażliwą skórę i ukoił podrażnienia. Dzięki niemu zaczerwienienia i krostki szybko zniknęły, a skóra stała się gładka. Przynosi ulgę już od pierwszego użycia. Po jego aplikacji na nieuszkodzoną skórę nie odczułam żadnego swędzenia, pieczenia itp., natomiast po nałożeniu żelu na podrażnioną skórę, pojawiło się delikatne szczypanie, które po chwili ustało. Producent zapewnia, że jest to normalna reakcja.


Żelu używam profilaktycznie, codziennie rano po prysznicu i dzięki temu czuję się świeżo przez cały dzień. Żel świetnie nawilża i chroni moją delikatną skórę. Dzięki niemu infekcje intymne są już dla mnie wspomnieniem. Żel jest wygodny i wydajny w użyciu, do jednej aplikacji wystarczy niewielka jego ilość. Obecnie używam jeszcze pierwszego opakowania, ale na pewno kupię następne. 
Produkt zdecydowanie polecam.  

Cena od 15zł.
Moja ocena 10/10

3 komentarze:

  1. bardzo dobry i zasluguję na uwagę każdej kobiety

    OdpowiedzUsuń
  2. zapraszam do udziału w moim rozdaniu, w którym do zdobycia jest najnowszy innowacyjny podkład loreal perfect match http://kingaemigrantka.blogspot.de/2015/11/rozdanie-perfect-match-make-up-loreal.html

    OdpowiedzUsuń
  3. też lubię i stosuję ten żel, stosuję również provag dla uzupełnienia flory bakteryjnej okolic intymnych w bakterie kwasu mlekowego, który świetnie się sprawdza przy nawracających infekcjach intymnych, wpływa korzystnie także na cały układ pokarmowy więc pomaga w sytuacjach gdy przenosimy bakterie z okolic odbytu

    OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger