8/02/2015

Wycieczka do ZOO w Wojciechowie.

Witam serdecznie w to niedzielne, słoneczne popołudnie. Dziś postanowiłam skorzystać z pięknej pogody i wybrać się do ZOO w Wojciechowie, które znajduje się 26 km od Lublina. Wycieczka nam się udała. ZOO okazało się bardzo ciekawym miejscem. Zapraszam.Park Zwierząt w Wojciechowie to świetne miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Na powierzchni 4 ha mieszka wiele gatunków zwierząt. Zwierzęta są zadbane, mają dużo przestrzeni i są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Wśród odwiedzających jest wiele dzieci, które z zainteresowaniem podziwiają zwierzątka.

Zwięrzeta Zoo Wojciechów
Tutaj osiołek domaga się głaskania :) Niestety mój synek nie bardzo ma ochotę na taką zabawę, woli siedzieć w wózku i spokojnie przyglądać się zwierzętom.


Piękne, dostojne lwy wydają się mieć w nosie odwiedzających, leniwie wygrzewają się na słońcu, albo chowają w cień :)Czarny łabędź to jedyne zwierzę, którym mój synek bardzo się zainteresował. Przez kilka minut nie chciał odejść od ogrodzenia i bacznie się mu przyglądał.


Na terenie parku jest także plac zabaw dla dzieci, oraz miejsce na ognisko i odpoczynek.


Na zdjęciach pokazałam tylko część zwierząt zamieszkujących ZOO w Wojciechowie. Są tam jeszcze bardzo sympatyczne małpki, lemury, zebry i wiele egzotycznych ptaków. 
Jedna rzecz mnie bardzo zdenerwowała, a mianowicie głupota odwiedzających ludzi, którzy bezmyślnie karmili zwierzęta. Przecież te zwierzęta dostają jedzenie, są zadbane i żadne z nich nie wygląda, aby przymierało głodem. Moim zdaniem powinny być ogromne tablice: NIE KARMIĆ ZWIERZĄT! Ludzie nie zdają sobie sprawy, że takim niewinnym dokarmianiem mogą zaszkodzić zwierzętom. Bardzo mnie wkurzył gość, który miał woreczek z pokruszonym chlebem, specjalnie na tę okazję przygotowanym i z uśmiechem karmił wszystkie zwierzęta po kolei. Miałam ochotę go udusić, na szczęście do rękoczynów nie doszło:) 

Z wycieczki jestem bardzo zadowolona, świetne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Na pewno odwiedzimy je ponownie. 
Cena biletu:
Dorośli 10 zł 
Dzieci do lat 3 wstęp wolny 
Powyżej 3 lat 5 zł.
Polecam. 

3 komentarze:

  1. Świetne miejsce na spędzenie czasu z rodziną ;) Też bardzo lubię wyjazdy do zoo :) Masz rację z tymi tabliczkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam wycieczki do zoo i zwykle sama przynajmniej raz w roku odwiedzam je w Warszawie. :) http://cherryskyblogg.blogspot.com
    Obserwuje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno świetna opcja na wycieczkę z dziećmi :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger