5/11/2015

,,Witaj w zaczarowanym świecie... "- zabawa z bączkiem Leśni Przyjaciele Smily play.

Witam serdecznie, dzisiaj chcę Wam przedstawić ciekawą zabawkę. Trzy miesiące temu postanowiłam kupić mojemu synkowi bączka. Przeglądając oferty zastanawiałam się, czy wybrać klasycznego metalowego bąka, którego pamiętam z dzieciństwa, czy lepiej coś współczesnego, dostosowanego dla małego dziecka. Wybrałam to, co mój Tygrysek lubi najbardziej, świecącego, grającego i mówiącego bączka Leśni Przyjaciele Smily play. Zapraszam.Leśni Przyjaciele Smily play nie jest klasycznym bąkiem, który po nakręceniu wiruje po całej podłodze. Ta zabawka po uruchomieniu również się kręci, ale cały czas pozostaje na miejscu. Nie przewraca się, nie trzeba za nią biegać i ciągle jej ustawiać.


Bączek jest przeznaczony dla dzieci od 12 miesiąca życia, ale myślę, że młodsze bobasy będą również nim zainteresowane. Łączy w sobie naukę i zabawę. Dziecko poznaje z nim pierwsze literki A, B i C. Wesołe melodyjki zachęcają do zabawy a migoczące światełka przyciągają uwagę maluszka.
Bączek od spodu jest płaski, dzięki temu stabilnie utrzymuje się na twardej powierzchni. Preferowane miejsce zabawy to równe i twarde podłoże, ale u nas bączek bez problemu działa też postawiony na materacu czy kocyku  Pod spodem są umieszczone 2 baterie typu AA 
o napięciu 1,5 V, które zasilają zabawkę.


Bączek posiada wygodny i działający bez zarzutu przycisk - włącznik i wyłącznik, który pełni również rolę regulatora głośności.


Po włączeniu zabawki, wystarczy tylko nacisnąć drzewko a bączek zacznie się obracać.
Dziecko usłyszy tekst, wypowiadany bardzo przyjaznym głosem:
,,Witaj w zaczarowanym świecie, tu nie ma miejsca na nudę, zaczynamy wesołą zabawę."
Bączek jednocześnie kreci się wokół własnej osi, gra i świeci.


Kolorowe zwierzątka, kotek, krówka i piesek, umieszczone na bączku zachęcają maluszka do zabawy. Po naciśnięciu zwierzątka, dziecko słyszy jego nazwę oraz dźwięk charakterystyczny dla tego zwierzęcia. 

KRÓWKA: muuuuu
 

KOTEK: miauuuu

PIESEK: hau, hau

Bączek posiada także 3 przyciski, na których mamy literki A, B i C. Po naciśnięciu guzika, zaczyna on świecić i słyszymy odpowiednią literkę.
Jeżeli przez dłuższy czas dziecko nie naciska bączka, rozlega się pytanie: ,,Jesteś tam jeszcze?'' Dziecko jest w ten sposób zachęcane do dalszej zabawy. Kiedy wyłączymy zabawkę rozlega się wesołe: ,,Do zobaczenia" :) 


Bączek jest jedną z ulubionych zabawek mojego synka. Kiedy uruchomiłam go po raz pierwszy, synek radośnie machał rączkami, biegał wokół niego i bardzo się cieszył. Szybko zrozumiał, że trzeba naciskać guziki z literkami i zwierzątka, natomiast nauka naciskania drzewka zajęła mu kilka dni. Brałam jego rączkę i delikatnie dotykałam nią drzewko, ale synek nie potrafił wykonać tego ruchu samodzielnie. Bardzo ostrożnie to robił, jakby się bał. W końcu sam się nauczył i teraz uderza pięścią w drzewko bez żadnych oporów :)
Synek codziennie chętnie bawi się bączkiem. Zabawka ta towarzyszy nam także podczas wyjazdów, czy wizyt np. u dziadków. Zaletą zabawki jest to, że łatwo jest ją utrzymać w czystości.
Bączek jest solidnie wykonany, bez ostrych krawędzi czy małych elementów. Przez trzy miesiące użytkowania nic z niego nie odpadło, nie zepsuło się, mimo że synek nie jeden raz uderzył solidnie bączkiem o podłogę :) Baterii nie musieliśmy jeszcze wymieniać. Bączek codziennie rano jest włączany i dopiero wieczorem wyłączany. Świetna zabawka, której zakupu nie żałuję. Polecam. 

Cena: od 50 zł 
Moja ocena: 10/10

2 komentarze:

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger