2/24/2015

Lokomotywa rośnij razem ze mną ! Smily play

,,Bileciki do kontroli. Proszę wsiadać, drzwi zamykać.", takimi słowami lokomotywa Smily play zachęca dziecko do zabawy. Nad zakupem lokomotywy długo się zastanawiałam. Mając na uwadze to, że dla mojego dziecka zabawka ma świecić, grać, interesować, w myślach zadawałam sobie pytanie:,,Czy synkowi spodoba się ta lokomotywa ? " Czy spełniła oczekiwania małego odkrywcy? Jesteście ciekawi? Zapraszam.


Lokomotywa była zapakowana w spore pudełko. Po rozpakowaniu okazało się, że muszę ją złożyć:) Bez problemu zamontowałam koła oraz rączkę i zabawka była gotowa. Synek z zainteresowaniem przyglądał się ciuchci. Kiedy nacisnęłam przycisk zabawka zaczęła grać i świecić, synek
z uśmiechem podszedł do lokomotywy.


Lokomotywa łaczy w sobie 3 funkcje:
- zajmującej zabawki dla dziecka siedzącego
- chodzika
- jeździka

Lokomotywę uruchamiamy przyciskiem, którym możemy również regulować głośność (są 2 tryby głośności). Ciuchcia gra wesołe melodie, wydaje ciekawe dźwięki oraz mówi dziecięcym głosem: 
,, Bileciki do kontroli. Proszę wsiadać, drzwi zamykać. Proszę odsunąć się od torów. Odjeżdżamy, odjeżdżamy." Kiedy panel grający jest aktywny, świeci się komin. 
Na niebieskim dachu lokomotywy znajduje się 5 klawiszy pianina. Naciskając je usłyszymy wypowiadane dziecięcym głosem litery lub kolory odpowiadające tym klawiszom. Innym razem klawisze grają jak pianinko i dziecko może komponować w ten sposób swoje melodie.
Kiedy lokomotywa porusza się, wydaje charakterystyczne dla prawdziwej maszyny dźwięki: gwizd, jazda po torach. Lokomotywa ma także 3 zębate koła, które podczas kręcenia wydają dźwięki. Dwa okienka, które dziecko może zamykać i otwierać, oraz walec obrotowy z wesołymi rysunkami.
Do lokomotywy dołączony jest wagonik, który spełnia również rolę siedziska.


Wagonik ma wystarczająco dużo miejsca, aby dziecko pewnie na nim siedziało. Synek nie ześlizguje się z siedzenia, bez problemu utrzymuje równowagę podpierając się stopami o podłoże. Siedząc na wagoniku widać, że mały czuje się pewnie. Dziecko wsiada i zsiada z wagonika bez problemu. Zabawka jest stabilna i nie wywraca się podczas tej operacji. W środku można przewozić małe zabawki.


Wagonik można w bardzo łatwy sposób odłączyć i wtedy lokomotywa, wyposażona w kierownicę - uchwyt spełni rolę muzycznego chodzika.


Lokomotywa jako chodzik, według mnie, nie sprawdzi się dla dziecka, które zaczyna stawiać pierwsze kroki. Zabawka nie jest, aż tak stabilna by utrzymać takiego maluszka. Poza tym porusza się szybko do przodu, więc na pewno taka zabawa, jak to podkreślił producent wymaga opieki dorosłego.
Gdybym mogła coś zmienić w tej zabawce, to jej rozmiar. Powiększyłabym ją przynajmniej o 20 % , wówczas może by spełniła rolę chodzika, byłaby stabilniejsza. Ponadto rączka podczas nacisku lekko kołysze się na boki, mimo, że jest solidnie osadzona. Dla dziecka, które nie stoi pewnie może stanowić to problem.


Wolałabym również, aby druga strona lokomotywy była ciekawsza. Dziecko lubi oglądać zabawkę
z każdej strony, a tutaj ma czerwony, monotonny plastik. Bez żadnego przycisku, czy ruchomego elementu. Przynajmniej wytłoczone litery i kształty mogłyby być kolorowe. To takie moje spostrzeżenia :)


Zabawka jest zrobiona z solidnego plastiku, jest wytrzymała i przyjazna dla małego odkrywcy.
Nie ma ostrych krawędzi czy źle wykończonych elementów. 
Lokomotywa jest bardzo interesująca i zajmująca. Mój synek polubił ją i ciągle się nią bawi. Szybko nauczył się jej obsługi. Uwielbia na niej jeździć. Z wielką dumą siada na wagoniku i domaga się, aby ktoś go pchał. Po kilku dniach nauczył się sam poruszać na jeździku, ale nadal woli jak ktoś go wozi:) Funkcja chodzika u nas nie zdała egzaminu. Synek po prostu nie chce chodzić za lokomotywą. Kiedy stawiam go przy ciuchci bez wagonu, on łapie za rączkę lokomotywy i od razu chce siadać na wagoniku, którego oczywiście nie ma:)

Podsumowując: Dziecko jest bardzo zadowolone z zabawki, lubi ją. W ciągu dnia chętnie podchodzi do lokomotywy, bawi się, jeździ. Patrząc na radość synka nie żałuję zakupu tej lokomotywy.

Lokomotywa przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy, ale myślę, że spokojnie może bawić się nią młodsze dziecko. 
Zasilana jest 3 bateriami AA 1,5V
Cena: około 150 zł 
Moja ocena: 9/10
Polecam.

3 komentarze:

 1. Bardzo fajna ta lokomotywa :) Mój malec byłby nią zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, dziecko zachwycone a mama ma chwilę na odpoczynek :)

   Usuń
 2. słodka zabawka :) gdybym miała malucha, chętnie kupiłabym mu taką :)

  pozdrawiam,
  JUSTEST

  OdpowiedzUsuń

Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są wykorzystywane między innymi do analizy statystyk poprzez Google Analytics.
Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies

Copyright © TestowaniaczaR , Blogger